41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna

Miejsce: Kościół Akademicki św. Anny
Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszy na Jasną Górę 5 sierpnia. W tym roku poprzedzą je dwie, Msze święte: o godz. 5.30 w kościele akademickim będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz a o godz. 6.15 w kościele seminaryjnym - bp Michał Janocha

Pielgrzymka akademicka wyruszy z Warszawy na Jasną Górę 5 sierpnia i potrwa, jak co roku, 10 dni. Bez żadnych limitów, mogą się na nią zapisać osoby w pełni zaszczepione, co najmniej 14 dni po przyjęciu ostatniej dawki preparatu (lub jednej w przypadku J&J).

Zgodnie z obecnymi zasadami, w pielgrzymce może wziąć udział maksymalnie 300 osób niezaszczepionych. W przypadku WAPM, limit ten zostanie wykorzystany w pierwszej kolejności “na potrzeby osób, które z obiektywnych powodów zdrowotnych lub wieku nie mogły się poddać szczepieniu”.

“Jest to rygor niezależny od nas, nałożony przez organy państwa, stąd prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości udanie się na szczepienie, by w naszej pielgrzymce mogło wziąć udział jak najwięcej osób. W przypadku wykrycia zakażenia COVID-19 na osoby niezaszczepione będzie mogła zostać nałożona kwarantanna instytucjonalna przez GIS” – przypominają organizatorzy pielgrzymki.

Oczywiście, wszystkich pielgrzymów będą obowiązywały ograniczenia sanitarne m.in. zakaz mieszania się między grupami, mycie i dezynfekcja rąk, obowiązkowe mierzenie temperatury. Noclegi przewidziane są wyłącznie w namiotach.

Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie w formie elektronicznej. Jak co roku odbędzie się w dniach 5-14 sierpnia. “Będzie możliwość zapisania się tylko na całą pielgrzymkę, a możliwość dojazdu przewidujemy jedynie przez pierwsze dni. Wykluczone będą możliwości odwiedzin na trasie, jak również dołączenie „tylko na weekend” – podkreślają organizatorzy.

W tym roku nie zabraknie również pielgrzymki duchowej, której uczestnicy – w łączności z pątnikami na szlaku jasnogórskim – zrealizują program rekolekcji we własnych domach.

Więcej informacji na >na stronie internetowej pielgrzymki.