Spotkanie z cyklu “Rozmowy o rodzinie”

Parafia: Ożarów Mazowiecki. Miłosierdzia Bożego
Organizator: Parafia Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim
Tematem spotkania będą "Etapy życia rodziny. Jak je mądrze przejść, czego unikać a co wspierać, aby rodzina się dobrze rozwijała?"

”Rozmowy o rodzinie” to cykl spotkań mających na celu pogłębienie wiedzy o relacjach, małżeństwie, rodzinie i nas samych od strony mechanizmów psychicznych i procesów emocjonalnych.

Psychika to naturalny dar od Boga dla każdego człowieka, którym warto jest umiejętnie się posługiwać i lepiej poznać. Wiedząc więcej o tym jak funkcjonujemy od strony „ludzkiej”, łatwiej jest zrozumieć siebie i drugiego człowieka, szczególnie w tych najważniejszych obszarach relacyjnych. Co więcej, ułatwia to też rozróżnianie pomiędzy tym, co jest bardziej z obszaru duchowości, a tym co bardziej z obszaru psychologii; co jest bardziej polem działania dla Boga, a co bardziej polem do pracy własnej.

Spojrzenie na to jak funkcjonujemy od strony naukowej i ogólnie przyjętej normatywności pozwoli łatwiej rozróżnić to co warto wspierać i jest naturalnym objawem procesów rozwojowych, od tego co powinno niepokoić i skłonić do konsultacji ze specjalistą.

Spotkania są bezpłatne i trwają około godziny. Zapewniona jest opieka nad dziećmi.

Więcej informacji na stronie: https://sanktuariummilosierdzia.pl/rozmowy-o-rodzinie/