Wydarzenia: wydarzenie

Msza dziękczynna za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście

Mszy dziękczynnej za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego będzie przewodniczył o godz. 19:00 abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

“Umrzeć z nadziei”. Ekumeniczna modlitwa za uchodźców

Parafia: Warszawa. Św. Barbary
Wspólnota: Wspólnota Sant’Egidio

Wspólnota Sant’Egidio już po raz siódmy zaprasza do modlitwy w intencji tych, którzy zginęli w drodze do Europy. W czasie nabożeństwa „Umrzeć z nadziei” wymieniane będą ich imiona i krótkie historie.

Msza św. żałobna za ks. Hieronima Siwka SDS, misjonarza w Tanzanii

Parafia: Piastów. Św. Michała Archanioła

Msza św. za przynależącego do wspólnoty w Piastowie misjonarza zostanie odprawiona w dniu jego imienin w czwartek 30 września 2021 r. o godz. 18.00 w kościele św. Michała w Piastowie. Poprzedzi ją różaniec o godz. 17.30

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego 2021

Parafia: Warszawa. Bł. Edwarda Detkensa

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego – rodzinny piknik ekologiczny, odbędzie się w niedzielę 3 października przed kościołem pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Duchowość dla Warszawy: “Czy jest lekarstwo na lęk?”

Miejsce: Aula Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

To pierwszy wykład w formie stacjonarnej po przerwie spowodowanej pandemią. „Czy jest lekarstwo na lęk?” to temat, który poruszą ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, biblista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz o. dr Tadeusz Kotlewski SJ, psycholog, Akademia Katolicka w Warszawie.

Msza święta za chorych na nowotwory u Matki Bożej z Luján

Parafia: Warszawa. Ofiarowania Pańskiego

W każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 9:30 nowenna do Matki Bożej z Luján, Msza w intencji osób chorych na nowotwory oraz krótka konferencja.

XXI Dzień Papieski

W 2021 roku Dzień Papieski będzie obchodzony w niedzielę 10 października pod hasłem “Nie lękajcie się”

Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

Parafia: Warszawa. Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie

O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich dla małżeństw obchodzących w tym roku okrągłe rocznice zawarcia związku.

Spotkanie z cyklu “Biblia na Starówce”

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście

Spotkania z cyklu “Biblia na Starówce” odbywają się w każdą drugą i czwartą środę miesiąca w archikatedrze warszawskiej po Mszy o godz. 19:00. Spotkania prowadzi ksiądz Maciej Jaszczołt, wikariusz archikatedry, biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, pasjonat historii Starożytnego Bliskiego Wschodu.

Akcja krwiodawstwa

Parafia: Warszawa. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich

W godz. 9:00-13:00 przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich, przy ul. Rybnickiej 27 będzie podstawiony specjalny autobus do poboru krwi