Spotkanie z cyklu “Przystanek: Misja”

Miejsce: Księgarnia na Miodowej
W każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca między 16.00 a 18.00 w Księgarni na Miodowej będzie czekał wolontariusz organizacji misyjnej Domy Serca, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące wolontariatu misyjnego z Domami Serca

– Dowiecie się jak i gdzie wyjechać, jak wygląda proces przygotowań, jak finansowany jest wyjazd i na czym polega nasza misja. Będziecie mogli posłuchać także świadectwa wolontariuszy, którzy wrócili z misji i zadać im wszystkie interesujące Was pytania – zapewniają organizatorzy cyklu spotkań w Księgarni na Miodowej.

Nasz “Przystanek: Misja” kierujemy do tych, którzy chcą od życia czegoś więcej. Którzy szukają głębiej i patrzą dalej. Którzy chcą zmienić choć niewielki kawałek świata.

Domy Serca to międzynarodowa, katolicka organizacja pozarządowa, założona 4 stycznia 1990 r. we Francji, której charyzmatem jest współczucie i pocieszenie niesione ubogim, cierpiącym i samotnym ludziom na całym świecie.

Domy Serca łączą ludzi, którzy pragną w sposób autentyczny zatrzymać się przy cierpiącym człowieku i ofiarować mu swoją obecność i przyjaźń, które są znakami miłości współczującego Chrystusa. Organizacja jest przestrzenią spotkań ludzi, którzy pomagają innym nie tracić nadziei, walczyć i osiągać wyznaczone cele. Którzy okazują miłosierdzie samotnym i słabym.

Aby wypełnić to zadanie, Domy Serca proponują wolontariat misyjny w jednym z 40 domów znajdujących się w 26 krajach świata położonych na 4 kontynentach.

Wolontariusze opierają swoją służbę na trzech filarach: życiu wspólnotowym, modlitwie oraz pomocy ubogim.