Koncert festiwalowy ORGANY ARCHIKATEDRY

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
Z koncertem wystąpi Martin Bernreuther (Niemcy) – wyróżniający się niemiecki organista wirtuoz

28. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej ORGANY ARCHIKATEDRY  potrwa do 19 września 2021 roku. W tym roku pomimo pandemii zagrają na nim wybitni wirtuozi z całej Europy oraz z Japonii. Festiwalowe koncerty  będą się odbywać w niedziele od 4 lipca do 19 września 2021 o godz. 16.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

W ramach festiwalu wystąpią najwybitniejsi wirtuozi z całego świata. W programie muzyka m.in. Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mieczysława Surzyńskiego czy Fryderyka Chopina. Po raz 21. zostanie przyznana nagroda Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski “Srebrna Piszczałka”.

 

W niedzielę 1 sierpnia z koncertem wystąpi Martin Bernreuther. Początek o godz. 16.00

W programie: 

Grand Dialogue C-dur, W. A. Mozart – Adagio und Rondo c/C, KV 617, J. S. Bach – Choralvorspiel „Liebster Jesu, wir sind hier”, F. Mendelssohn Bartholdy – Sonate op. 65/4, Ch.–M. Widor – Méditation, Marche Pontificale

 

Martin Bernreuther (Niemcy) – wyróżniający się niemiecki organista wirtuoz. Po ukończeniu z najwyższymi odznaczeniami Akademii Muzycznej w Monachium w klasie prof. Lehrndorfera kontynuował studia muzyczne w Paryżu. Zaraz po ich zakończeniu został profesorem organów, improwizacji i klawesynu na uniwersytecie w Porto. Wtedy też rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera jako wirtuoza organów. Na osobiste życzenie Leonarda Bernsteina pracował przy nagraniach radiowych i telewizyjnych Wielkiej mszy c – moll W. A. Mozarta. Artysta regularnie koncertuje m.in. w całych Niemczech, Portugalii, Włoszech, Brazylii, Estonii, Litwie, Anglii, Belgii i Holandii. Od 2002 roku jest organistą katedry w Eichstätt. Zasiada w jury konkursów organowych oraz wykłada na uczelniach muzycznych jako docent gościnny. Nagrywał dla radia, telewizji niemieckiej i na płyty CD.