Dzień skupienia dla rozeznających powołanie

Miejsce: Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne
Alumni warszawskiego seminarium zapraszają na dzień skupienia dla rozeznających powołanie, które odbędą się w w marcu 2022 • "Jeśli myślisz o drodze kapłańskiej, albo nie wiesz jaką drogą iść, to zapraszamy na rekolekcje" - mówią • To propozycja dla mężczyzn - uczniów ostatnich klas liceum i studentów • Zapisy są prowadzone przez formularz •

Dzień skupienia  dla rozeznających powołanie potrwa od piątku 11 marca do soboty 12 marca. “To okazja, aby wsłuchać w Słowo Boże i w jego świetle pomyśleć o przyszłości, bo to Bóg jest dawcą powołania” – tłumaczą klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

To czas wspólnej modlitwy, katechez, ale również nawiązywania relacji, poznania księży pracujących w seminarium oraz kleryków. “Będziesz mógł też poznać innych mężczyzn, którzy noszą w sobie podobne pragnienia i dylematy. Rozmowa z nimi może pomóc Tobie i im” – wyjaśniają klerycy.

Jak podkreślają, takie rekolekcje to “nie czas presji, czy wmawiania czegokolwiek”, ale przede wszystkim wspólna modlitwa, aby uczestnicy “rozpoznali wolę Boga w swoim życiu i za nią poszli”.

Do udziału w rekolekcjach są zaproszeni mężczyźni – uczniowie dwóch ostatnich klas szkoły średniej, studenci, ale również osoby pracujące. “Podczas rekolekcji do modlitwy będą potrzebne Pismo Święte, długopis i notatnik” – dodają klerycy.