W Warszawie, Siedlcach i Płocku. W tych miastach w 2018 r. będzie obradował Episkopat Polski

Pierwsze w 2018 r. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w dniach 13-14 marca w Warszawie ♦ Biskupi będą też uczestniczyć w uroczystościach związanych z 200-leciem utworzenia i 100-lecia odrodzenia diecezji siedleckiej ♦ Episkopat uczci też przypadającą w przyszłym roku 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki

Warszawa, Siedlce i Płock będą gospodarzami przyszłorocznych zebrań plenarnych Konferencji Episkopatu Polski – dowiedziała się KAI w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Ponadto dwa razy spotka się Rada Stała KEP a raz – Rada Biskupów Diecezjalnych.

Pierwsze w 2018 r. zebranie plenarne KEP odbędzie się w dniach 13-14 marca w Warszawie. Tradycyjnie już w wiosennym zebraniu biskupów uczestniczyć będą przedstawiciele episkopatów z zagranicy.

2 maja na Jasnej Górze obradować będzie Rada Stała KEP.

W dniach 7-9 czerwca odbędzie się 379. Zebranie Plenarne KEP w Siedlcach i Janowie Podlaskim. Biskupi będą uczestniczyć w uroczystościach związanych z 200-leciem utworzenia i 100-lecia odrodzenia diecezji siedleckiej. Diecezja ta powstała w 1818 roku, wtedy jako podlaska.

25 sierpnia na Jasnej Górze odbędzie się sesja Rady Biskupów Diecezjalnych.

W dniach 25-26 września miejscem 380. Zebrania Plenarnego KEP będzie Płock. W ten sposób biskupi uczczą przypadającą w przyszłym roku 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, który pochodził z Rostkowa w tej właśnie diecezji. Spodziewane jest ogłoszenie listu Episkopatu w związku z rokiem św. Stanisława Kostki, który jest patronem młodego pokolenia. Obrady biskupów odbędą się na tydzień przed z rzymskim Synodem Biskupów nt. młodzieży.

19 listopada obradować będzie na Jasnej Górze Rada Stała KEP. Następnie w sanktuarium rozpoczną się doroczne rekolekcje adwentowe wszystkich polskich biskupów.

KAI