Szwajcaria: w Alpach zaginął ks. Krzysztof Grzywocz. Poszukiwania kapłana trwają

W szwajcarskich Alpach zaginął ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy ks. Krzysztof Grzywocz z Opola ♦ Trwają poszukiwania kapłana, a biskup opolski Andrzej Czaja zaapelował o wsparcie modlitewne i materialne gdyż zgodnie z miejscowym prawem po 24 godzinach jest ono prowadzone na koszt zainteresowanych

Ks. Grzywocz od lat w wakacje pomagał duszpastersko w Betten w Szwajcarii, w alpejskim regionie Valais,  a w wolnym czasie chodził w góry. Komunikat o jego zaginięciu opublikowała w piątek 18 sierpnia szwajcarska policja. Wynika z niego, że ks. Grzywocz po odprawieniu Mszy św. 17 sierpnia rano w Betten wyjechał szarym volkswagenem o numerze rejestracyjnym OP 439OC w nieznanym kierunku i do tej pory nie wrócił. 18 sierpnia miał tam ponownie odprawić Mszę świętą.

Ostatnio widziano go 17 sierpnia w schronisku Bortelhütte w Alpach Walijskich na pograniczu szwajcarsko-włoskim, gdzie pozostawił informację, że wychodzi na szczyt, ale do schroniska nie wrócił.

Caritas Diecezji Opolskiej uruchomiła subkonto na finansowanie poszukiwań zaginionego kapłana.

Ks. Krzysztof Grzywocz przez 14 lat był ojcem duchownym alumnów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego Duchownego, obecnie jest kierownikiem duchowym kapłanów w diecezji opolskiej oraz diecezjalnym egzorcystą. Jako terapeuta pracuje również w Diecezjalnej Poradni Rodzinnej. Szerzej znany jest również jako rekolekcjonista współpracujący m.in. z salwatoriańskim Centrum Formacji Duchowej w Krakowie oraz ceniony teolog duchowości, do 2014 r. związany z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Przed rokiem jego wykład o duchowości i depresji zainaugurował nowy cykl „Duchowość dla Warszawy” [tutaj można posłuchać] , był też gościem II Warszawskiego Kongresu Małżeństw a w marcu 2015 r. poprowadził Akademickie rekolekcje wielkopostne „Twarze i imiona” w kościele św. Dominika na Służewie [tutaj można posłuchać lub pobrać]