Światełko Betlejemskie już po raz 27 w Polsce. W tym roku towarzyszy zawołanie Franciszka “Idź i głoś”

Ponad 2500 harcerek i harcerzy przyjechało do Zakopanego, aby towarzyszyć w przekazaniu Światełka Betlejemskiego ♦ Do Polski przywieźli je skauci ze Słowacji ♦ Betlejemskie Światło Pokoju dotrze już niebawem do wielu ważnych miejsc, m.in. do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie
Ponad 2500 harcerek i harcerzy przyjechało do Zakopanego, aby towarzyszyć w przekazaniu Światełka Betlejemskiego, któremu w tym roku towarzyszy zawołanie Franciszka “Idź i głoś”. Światełko Betlejemskie przywieźli do Polski skauci ze Słowacji. Przekazali je uroczyście na Mszy św. przed północą 16 grudnia w sanktuarium na Krzeptówkach.

Harcerki i harcerze ZHP przyjechali do Zakopanego po Światło, aby zaraz po ceremonii przekazania zawieźć je w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów. – To niezwykłe spotkanie jest wspólnym czasem oczekiwania i refleksji, możliwością do rozwoju duchowego, a także okazją do nawiązania nowych harcerskich przyjaźni – mówi ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium maryjnego na zakopiańskich Krzeptówkach.

W Mszy św. uczestniczyli kapelani harcerzy z całej Polski. Liturgię ubogacili swoim śpiewem druhowie.

Betlejemskie Światło Pokoju to znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Pokazuje, że każdy może stać się człowiekiem niosącym światło. Zmotywowani słowami papieża Franciszka “Idź i głoś” harcerze podejmują wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

Betlejemskie Światło Pokoju dotrze już niebawem do wielu ważnych miejsc, m.in. do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Harcerze osobiście przekażą je prezydentowi Andrzejowi Dudzie i jego małżonce.

Światełko Betlejemskie do Polski dotarło po raz 27.

KAI