Wiadomości

Coraz więcej muzułmanów nawraca się na chrześcijaństwo

W Kościele katolickim we Francji byli muzułmanie stanowią już 10 proc. dorosłych proszących o chrzest. We wspólnotach protestanckich jest ich dwa razy więcej. Przyjęcie wiary w Chrystusa wiąże się w ich przypadku z wielkimi poświęceniami, ponieważ – teoretycznie – w islamie za apostazję grozi im kara śmierci. W praktyce zostają zazwyczaj wykluczeni z rodziny i dotychczasowego środowiska, dlatego potrzebują pomocy innych chrześcijan.

10 ton pomocy humanitarnej trafiło do Bejrutu

Caritas Polska dostarczyła do zrujnowanego wybuchem Bejrutu 10 ton produktów – na pokładzie samolotu znalazła się m. in. żywność, środki higieniczne czy termometry bezdotykowe.

W wieku 96 lat zmarła Włoszka Emma Morosini

W wieku 96 lat zmarła Włoszka Emma Morosini, która po swoim uzdrowieniu przez 25 lat pielgrzymowała do różnych sanktuariów. Rok temu przeszła tysiąc kilometrów w pielgrzymce na Jasną Górę.

Kard. Tagle zarażony koronawirusem

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, kard. Luis Antonio Tagle, jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Punkt Konsultacyjny dla osób zranionych w Kościele powstał w Poznaniu

W Poznaniu otwarto Regionalny Punkt Konsultacyjny dla osób zranionych w środowisku kościelnym. – To jedna z inicjatyw Kościoła, by przyjść z pomocą osobom dotkniętym przemocą seksualną – mówi KAI ks. dr Artur Filipiak.

Ostatni dzień zapisów na Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Tylko do piątku, 11 września, można zarejestrować się na XXIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Organizuje go Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Konkurs miał odbyć się wiosną, jednak ze względu na epidemię został przeniesiony na jesień. Poszczególne etapy konkursu odbędą się częściowo w formie internetowej.

Wystawa pełna sztuki. 28 września startuje SacroExpo

Swoją obecność na tegorocznym SacroExpo zadeklarowało już ponad 120 firm. Tegoroczna edycja spotkania odbędzie się w dniach 28-30 września 2020 roku, tradycyjnie w Targach Kielce.

“Słabość była fundamentem jego świętości”. Pogrzeb kard. Jaworskiego, „kardynała Kalwaryjskiego”

“Słabość była fundamentem twojej pokornej świętości. Wiedziałeś, że idąc za Chrystusem drogą krzyża, trzeba ukochać tę swoją słabość i całkowicie oddać się woli Ojca” – mówił o. Romuald Kośla OFM w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej kard. Mariana Jaworskiego w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Abp Ryś: Ewangelizacja to budowanie domu

– W ewangelizacji nie chodzi o przekazanie wiedzy, tylko o tworzenie wspólnoty! – mówił abp Grzegorz Ryś do ewangelizatorów. Jesienne Spotkanie Dyrektorów Szkół Nowej Ewangelizacji (SNE) odbyło się 10 września w Porszewicach.

Skazano go za bluźnierstwo, bo odmówił przejścia na islam

37-letni Pakistańczyk, Asif Pervaiz, został skazany na karę śmierci za bluźnierstwo. Według oskarżeń dopuścił się go odmawiając przejścia na islam, do którego namawiał go pracodawca. Sąd w Lahurze nie zbadał, czy Pervaiz rzeczywiście dokonał przestępstwa.