Wiadomości

Włochy: zamordowano kapłana – opiekuna ubogich

W Como, na północy Włoch bezdomny cudzoziemiec z zaburzeniami psychicznymi ugodził nożem 51-letniego ks. Roberto Malgesini. Kapłan był koordynatorem wolontariuszy, którzy codziennie rano przynoszą śniadanie ubogim. Morderca oddał się w ręce policji.

Koncert “Jednego Serca Jednego Ducha” już 20 września

Tegoroczny koncert koncert “Jednego Serca Jednego Ducha” odbył się w Boże Ciało jedynie w formie online. Z racji epidemii przeniesiono go na wrzesień. Będzie mogła w nim uczestniczyć ograniczona liczba osób.

Stolica Apostolska interweniowała ws. abp. Kondrusiewicza

Jak potwierdził w rozmowie z dziennikarzami watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin, Stolica Apostolska interweniowała w sprawie abp. Tadeusza Kondrusiewicza. Władze Białorusi uniemożliwiły mu w ostatnim czasie powrót na Białoruś i unieważniły paszport.

Papież Franciszek z negatywnym testem na COVID

Papież Franciszek uzyskał negatywny wynik kolejnego testu na obecność koronawirusa. Jak donosi gazeta „Il Messaggero” powołując się na włoską agencję Adnkronos, Ojciec Święty został ostatnio przebadany na obecność COVID-19 , między innymi dlatego, że 29 sierpnia przyjął na audiencji kard. Luisa Tagle.

Paszport abp. Kondrusiewicza unieważniony

“Pański paszport obywatela Białorusi został uznany za nieważny przez organy spraw wewnętrznych” – poinformował abp Tadeusza Kondrusiewicza białoruski Państwowy Komitet Graniczny. O sprawie informuje portal catolic.by.

Koronawirus u krakowskich jezuitów

Ze względu na koronawirusa, Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie zostaje zamknięta dla ogółu wiernych do 19 września br.

Papież: Pomyśl o końcu i przestań nienawidzić

– Ile cierpienia i ran, ile wojen można by uniknąć, gdyby przebaczenie i miłosierdzie były stylem naszego życia. Również w rodzinach. Jak wiele z nich jest podzielonych – powiedział w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania

– Głęboka, dojrzała relacja z drugą osobą daje człowiekowi siłę pozwalającą przetrwać nawet najtrudniejsze doświadczenia – podkreśla konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP ks. dr Marek Studenski, autor specjalnych materiałów duszpasterskich na rozpoczynający się 13 września X Tydzień Wychowania.

“Spojenia” – widowisko artystyczne inspirowane postacią św. Jana Pawła II już 15 września

Czy da się spoić przeszłość z przyszłością i dlaczego warto to zrobić? Jaka jest rola chrześcijaństwa w myśleniu naszego narodu? Próbę znalezienia odpowiedzi na te pytania podejmuje Stowarzyszenie MuzaDei w internetowym spektaklu pod tytułem „Spojenia” .

Polak został biskupem w Papui Nowej Gwinei

Papież Franciszek mianował w sobotę bp. Piotra Dariusza Kałużę MSF biskupem diecezji Bougainville w Papui Nowej Gwinei. Do tej pory 53-letni bp Kałuża był ordynariuszem diecezji Goroko, gdzie pracują polscy misjonarze.