Wiadomości

Franciszek: Czy Kościół przyjmuje zranionych i błądzących?

„Czy Kościół, gdy przychodzi do nas ktoś zraniony, kto popełnił błąd, kto ma inną drogę życiową, przyjmuje go i doprowadza do radości spotkania z Chrystusem?” – pytał Franciszek w homilii wygłoszonej w czasie Mszy św. w bazylice św. Piotra w obchodzoną w niedzielę we Włoszech uroczystość Bożego Ciała.

Polscy biskupi spotkają się w Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 11-12 czerwca odbędzie się 389. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Obrady będą miały miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas gdy w Krakowie biskupi ponowią Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Franciszek: Eucharystia nie jest nagrodą świętych, ale Chlebem grzeszników

“Jezus staje się kruchy jak chleb, który jest łamany i kruszy się. Ale w tym właśnie tkwi jego siła. W Eucharystii kruchość jest mocą: siłą miłości” – mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”.

Papież o odkryciu szczątków 215 dzieci w Kanadzie: Należy odwrócić się od modelu kolonizatorskiego

“Te trudne wydarzenia są silnym wezwaniem dla wszystkich, aby odwrócić się od modelu kolonizatorskiego – a także dzisiejszych kolonizacji ideologicznych – i iść ramię w ramię w dialogu, wzajemnym szacunku i uznaniu praw i wartości kulturowych wszystkich córek i synów Kanady” – wezwał papież Franciszek.

„Bóg zna nasze marzenia”. Spotkanie na Polach Lednickich

Błogosławieństwo uszu, „Manifest prostoty”, modlitwa za Kościół i przejście przez słynną Bramę-Rybę jako deklaracja pójścia za Chrystusem – to najważniejsze punkty zakończonego późnym wieczorem XXV Spotkania Młodych Lednica 2000. Tym razem odbyło się ono pod hasłem “Usłysz” – z powodu pandemii po raz drugi w formule online. Wydarzenie było transmitowane na kanale YouTube Lednicy.

Spotkanie młodych na Lednicy. Polaków pozdrowił Franciszek

Błogosławieństwo uszu, „Manifest prostoty” oraz modlitwa za Kościół – to najważniejsze części rozpoczętego wieczorem XXV Spotkania Młodych Lednica 2000, które przebiega pod hasłem „Usłysz”. Spotkanie otworzył abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński. Uczestników spotkania pozdrowił Franciszek.

Franciszek: Trzeba dzisiaj nadać ekonomii nową duszę

Papież spotkał się z uczestnikami Projektu Policoro, który obchodzi 25-lecie istnienia. Jest do dzieło Kościoła włoskiego, który stara się dać konkretną odpowiedź na problem bezrobocia w kraju. Franciszek w swoim słowie nawiązał do działalności stowarzyszenia.

W niedzielę będzie czytany list episkopatu. „Rozmawiajmy językiem miłości”

„W perspektywie zawierzenia Sercu Jezusa, módlmy się o dar miłości, abyśmy w każdym człowieku – także innym czy myślącym inaczej – potrafili dostrzec brata” – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski w 100. rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. List ma zostać odczytany w polskich kościołach w najbliższą niedzielę.

„Podzielnia on-line”. Niezwykły pomysł na tegoroczną Lednicę

Idea „Podzielni on-line”, czyli dzielenia się wartościowymi przedmiotami z osobami z całej Polski, będzie promowana przez Caritas, w ramach projektu Laudato si, podczas dzisiejszego jubileuszowego XXV Spotkania Młodych na Lednicy. Spotkanie, które będzie można śledzić w internecie, odbywa się pod hasłem „Usłysz”.

Kard. Marx złożył rezygnację. “Jestem gotów wziąć odpowiedzialność”

Arcybiskup Monachium, kardynał Reinhard Marx zwrócił się do papieża Franciszka z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji z urzędu ordynariusza archidiecezji – podała agencja CNA Deutsch.