Wiadomości

Watykan i pranie brudnych pieniędzy. Opublikowano raport

Komisja Moneyval, która przeciwdziała praniu brudnych pieniędzy opublikowała raport na temat Watykanu. Kontrolerzy stwierdzili, że Stolica Apostolska dobrze przeciwdziała temu zjawisku.

Franciszek: Modlitwa nie stoi w sprzeczności z codzienną pracą

Modlitwa „nie stoi w sprzeczności z codzienną pracą, nie przeczy wielu drobnym obowiązkom i spotkaniom, ale jest miejscem, gdzie każde działanie znajduje swój sens, swoją rację i swój pokój” – powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej na dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego. Ojciec Święty w swej katechezie poruszył kwestię wytrwałości w modlitwie.

Polscy franciszkanie zmieniają kolor habitów

Jedna z prowincji polskich franciszkanów konwentualnych podjęła decyzję o zmianie kolorów swoich habitów. Od tej pory zakonnicy zamiast czarnego będą nosić szary strój.

Premier podjął decyzję. Od nowego tygodnia w kościołach więcej wiernych

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od przyszłego tygodnia w kościołach będzie więcej wiernych. Szczegóły zmian mają zostać ogłoszone w czwartek.

Oskarżenia wobec abp. Gądeckiego uznane za bezpodstawne. Komunikat nuncjatury

Stolica Apostolska uznała za bezpodstawne rzekome zaniedbania abp. Stanisława Gądeckiego w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez dwóch duchownych – poinformowała w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Franciszek zlecił wizytację w jednej z watykańskich kongregacji

Papież poprosił włoskiego biskupa Egidio Miragoli, o przeprowadzenie wizytacji w Kongregacji ds. Duchowieństwa, której kompetencje dotyczą ponad 410 tysięcy księży katolickich na całym świecie – podaje na łamach portalu America Gerard O’Connell.

Papież: ksiądz, który nie ma poczucia humoru, nie jest lubiany, czegoś mu brakuje

“Naśladujcie tych wielkich księży, którzy śmiali się z innych, z samych siebie i także ze swoich słabości: poczucie humoru jest jedną z cech charakterystycznych świętości” – mówił papież Franciszek do księży ze wspólnoty francuskiej św. Ludwika w Rzymie, których przyjął na audiencji.

Diakon niedopuszczony do święceń za udział w ŚDM. “W Chinach ‘grzechem’ jest więź z papieżem”

Jeden z diakonów w Szanghaju, nie został dopuszczony do święceń kapłańskich, ponieważ w 2016 roku wziął udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. “Zdaje się więc, że w Chinach ‘grzechem’ jest więź z papieżem Franciszkiem i resztą Kościoła” – skomentował jeden z wiernych.

Abp Gądecki apeluje do premiera: nalegam na zmniejszenie obostrzeń w kościołach

“Wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary” – napisał przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

Papież otrzymał 20 kóz. Trafią do rodzin w Burundi

Franciszek otrzymał 20 kóz, które trafią do rodzin afrykańskich w Burundi w ramach projektu pomocowego Caritas w Austrii. Ten symboliczny prezent podarował prezydent tego kraju Alexander Van der Bellen, którego papież przyjął w poniedziałek na audiencji.