Setki młodych na Festiwalu Życia w Kokotku

Ewangelizacyjne wydarzenie o nazwie Festiwal Życia przyciągnęło blisko 1000 młodych do Kokotka - dzielnicy Lublińca na Śląsku. W tych niezwykłych rekolekcjach, organizowanych przez Misjonarzy Oblatów towarzyszy młodzieży bp Marek Solarczyk.

Festiwal Życia w Kokotku, dzielnicy Lublińca w województwie śląskim, to największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie. “O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga (może po raz kolejny?), o relacje, spotkanie, muzykę, warsztaty, ewangelizację, o to wszystko i jeszcze więcej” – zapowiadali organizatorzy, czyli Misjonarze Oblaci.

Spotkanie zainicjowano tym, co najważniejsze – wspólną Mszą świętą. Po raz drugi festiwal zainaugurował bp Marek Solarczyk, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski.

„Tak tworzy się tradycja” – mówił biskup. – „Najpierw pierwszy, potem drugi, piąty, aż na festiwal przyjedziecie z własnymi dziećmi, a potem wnukami”. Duszpasterz młodzieży wprowadził obecnych w temat, czyli w historię proroka Eliasza z Ksiąg Królewskich, która dla uczestników festiwalu zaczyna się od suszy. Zachęcił również do ciągłego wracania do Źródła.

Atmosferę chłodnego wieczoru podgrzał duet ks. Jakuba Bartczaka i DJ-a Tomka Cichego, który poprowadził imprezę integracyjną. Nie zabrakło znanych kawałków do zabawy ani ewangelizacyjnego rapu ks. Kuby. Integracja trwała dwie i pół godziny.

Sami organizatorzy są zadowoleni z pierwszego dnia festiwalu. „Cieszymy się z rosnącego zainteresowania wydarzeniem. Trwające rok przygotowania przyniosły efekt. Do Kokotka przyjechało 50 grup, oraz uczestnicy indywidualni. Jednocześnie cieszymy się, że już pierwszego dnia wiele osób niebiorących udziału w całym tygodniu dołączyło na Msze świętą i wieczór” – wyjaśnił Marcin Szuścik, rzecznik festiwalu.

Wtorek jest pierwszym pełnym dniem festiwalu. Pierwszą konferencję wygłosi Joanna Bątkiewicz-Brożek – autorka książek o ks. Dolindo Ruotolo. Nowością będzie panel dyskusyjny z prelegentem, zaraz po konferencji. Dziś również rozpocznie się trwający 4 dni cykl warsztatów.

Pierwszy Festiwal Życia w Kokotku odbył się w lipcu 2018 r. i zgromadził ponad 700 uczestników z całej Polski. Wydarzenie organizuje wspólnie pięć diecezji województwa śląskiego i Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów MN. Zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

KAI/ad