Papież apeluje o pomoc dla migrantów. “Całym swoim sercem jestem blisko ich trudnych spraw”

Po dzisiejszej modlitwie Anioł Pański Papież zwrócił uwagę wiernych na trudną sytuację migrantów. Wspomniał także o migrantach na granicy polsko-białoruskiej i zaapelował, by "zrozumienie i dialog wzięły górę nad wszelkiego rodzaju instrumentalizacją i ukierunkowały wolę i wysiłki na rozwiązania, które szanowałyby godność tych osób".

“Wielu migrantów traci życie”

Papież wspomniał, że spotkał się z członkami stowarzyszeń i grup migrantów oraz z ludźmi niosącymi im pomoc.

Pomyślmy o tym, jak wielu migrantów jest narażonych także w tych dniach na bardzo poważne niebezpieczeństwa, i jak wielu traci życie na naszych granicach. Odczuwam smutek na wieść o sytuacji, w której wielu z nich się znajduje, o tych, którzy zginęli w Kanale La Manche, o tych na granicach Białorusi, z których wielu to dzieci, o tych, którzy utopili się w Morzu Śródziemnym – powiedział Papież.

“Jestem całym sercem ich trudnych spraw”

Zaapelował także o wrażliwość na ich trudną sytuację. Oni są źle traktowani przez ludzi, którzy obiecali im lepszą przyszłość, a teraz są bez pomocy. W mijającym tygodniu wielu migrantów próbowało przekroczyć morze Śródziemne, szukając lepszego życia, a tymczasem ponieśli śmierć – wskazał.

Towarzyszę moją modlitwą i jestem całym sercem blisko tych trudnych spraw – wyznał Papież i zachęcił instytucje, “nie tylko kościelne, ale także międzynarodowe, by nie były obojętne na ból migrantów”.

Apel o zrozumienie i dialog

Ponawiam stanowczy apel do tych wszystkich, którzy mogą przyczynić się do rozwiązania tych problemów, a zwłaszcza władz cywilnych i wojskowych, aby zrozumienie i dialog w końcu wzięły górę nad wszelkiego rodzaju instrumentalizacją i ukierunkowały wolę i wysiłki na rozwiązania, które szanowałyby godność tych osób – dodał Papież i zaprosił zebranych na Placu Świętego Piotra do cichej modlitwy w intencji migrantów.

os, KAI / Stacja7