KSM pomoże Polakom na Białorusi i Ukrainie

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji płockiej zachęca do udziału w akcji „Polak z sercem!”. Organizacja zbiera fundusze, produkty żywnościowe i środki czystości dla Polaków żyjących na Białorusi i Ukrainie.

Akcja „Polak z sercem!” adresowana jest do Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Jej celem jest pomoc materialna. Organizatorom zależy również na tym, aby udało się doprowadzić do wzajemnej wymiany przeżyć związanych z kulturą, tradycją i historią Polski.

Zapraszamy do zaangażowania się w ogólnopolską akcję „Polak z sercem!”. Obecnie prowadzimy zbiórkę funduszy. Aby wziąć udział we wparciu Polaków na Wschodzie zachęcamy do wejścia na stronę www.polakzsercem.pl, gdzie bezpośrednio można zakupić produkty żywnościowe lub środki czystości dla osób potrzebujących takiej pomocy. Wiosną przyszłego roku zamierzamy przeprowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości – deklaruje Małgorzata Karpińska, rzecznik zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji płockiej.

Osoby, które chcą pomóc Polakom żyjącym na Białorusi i Ukrainie, mogą także wysłać tzw. sms charytatywny – sms o treści „Kresy” na numer 72052, jego koszt to 2,46 zł.

KSM diecezji płockiej bierze udział w akcji „Polak z sercem!” po raz trzeci.

SPRAWDŹ: Papież w liście do KSM-u: Przyjmijcie Jezusa do łodzi codzienności

 

ag/KAI/Stacja7