Ksiądz ugodzony nożem we Wrocławiu

Piastujący we wrocławskiej kurii funkcję notariusza ks. Ireneusz Bakalarczyk ugodzony nożem przed wejściem do kościoła Najświętszej Marii na Piasku, dokąd zmierzał żeby odprawić Mszę św. w rycie trydenckim. Napastnik jest już w rękach policji.

Wszystko wydarzyło się przed 7 rano w poniedziałek. Tuż przed wejściem do świątyni do księdza podszedł mężczyzna, rozpoczął z nim rozmowę, w trakcie której ugodził go nożem. Wezwana karetka szybko zjawiła się na miejscu i zabrała rannego księdza do szpitala. Według RMF FM stan duchownego jest ciężki. Z kolei wrocławski “Gość Niedzielny” podaje, że kapłan jest przytomny.

– Lekarze potwierdzają, że stan księdza jest stabilny. Znajdował się na oddziale ratunkowych. Ma uraz w okolicach klatki piersiowej. Będzie operowany – mówi “Gościowi” Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Nożownik uciekł zaraz po ataku, ale po kilkunastu minutach udało się go zatrzymać policji. – Obecnie wyjaśnienie są wszystkie okoliczności tej sprawy – mówi rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski.

Msza św., na którą zmierzał raniony kapłan, została odprawiona przez innego księdza w intencji zaatakowanego kapłana.

ad, Onet/Stacja7