Komisja, która bada sprawę o. Pawła M. opublikuje raport do końca sierpnia

Do końca sierpnia, komisja ekspercka badająca sprawę dominikanina o. Pawła M., który dopuszczał się przemocy i wykorzystywania seksualnego, opublikuje swój raport. "Prace komisji wciąż trwają, wysłuchujemy jeszcze zeznań ostatnich ofiar i świadków" - powiedział Tomasz Terlikowski, przewodniczący komisji.

Prace komisji wciąż trwają, wysłuchujemy jeszcze zeznań ostatnich ofiar i świadków. Prace nad raportem są bardzo zaawansowane. Mimo że wciąż trwają przesłuchania, to zarówno część prawna, faktograficzna, jak i religijna już powstają bądź są na znacznym etapie powstawania. Wszystko wskazuje na to, że jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, czyli np. nie zgłoszą się kolejne poszkodowane osoby, do końca sierpnia raport powinno się udać opublikować. Prace są na tyle zaawansowane, że jest to bardzo prawdopodobne – powiedział KAI Tomasz Terlikowski, przewodniczący komisji.

Komisję dotyczącą o. Pawła M., powołał 30 marca obecny prowincjał zakonu dominikanów o. Paweł Kozacki. “Celem działania jest opisanie działania br. Pawła, reakcji i zaniedbań władz Prowincji oraz mechanizmów, jakie w tej sprawie zadziałały. Komisja w podsumowaniu sformułuje sugestie i zalecenia, które pomogą uniknąć podobnego zła w przyszłości” – napisano w dekrecie.