Franciszek dziękuje za opiekę w szpitalu. “To miejsce leczenia ciała i serca, zaszczepiania nadziei”

"Oprócz leczenia ciała, ma tam miejsce również leczenie serca zdolne zaszczepić pociechę i nadzieję w chwilach próby" - napisał papież Franciszek w liście skierowanym do pracowników kliniki Gemelii, w której przeszedł operację.

Papież podziękował personelowi medycznemu kliniki Gemelii za serdeczną opiekę i rodzinną atmosferę, dzięki której poczuł się jak w domu.

„Mogłem na własne oczy przekonać się, jak istotne w ochronie zdrowia są ludzka wrażliwość i naukowy profesjonalizm… Gemelli to naprawdę małe miasto w Wiecznym Mieście, do którego każdego dnia docierają tysiące ludzi, pokładając tam swoje oczekiwania i niepokoje. Oprócz leczenia ciała, ma tam miejsce również leczenie serca, i modlę się, aby zawsze miało miejsce, poprzez integralne i troskliwe leczenie osoby, zdolne zaszczepić pociechę i nadzieję w chwilach próby” – napisał papież w liście do przewodniczącego rady administracyjnej Fundacji Kliniki Uniwersyteckiej Agostino Gemellego prof. Carlo Fratta Passiniego.

“Jestem wdzięczny”

Papież podkreślił, że praca personelu medycznego to dzieło miłosierdzia, które “poprzez chorych dotyka zranionego ciała Chrystusa”. “Jestem wdzięczny, że mogłem to zobaczyć, pielęgnować w sobie i zanieść Panu” – podkreślił Franciszek.

Podsumowując, papież Franciszek ponownie wyraził wdzięczność szpitalowi i personelowi oraz udzielił błogosławieństwa apostolskiego przewodniczącemu rady dyrektorów i wszystkim, którzy są częścią rodziny Szpitala Gemelli.

Franciszek przebywał w szpitalu od niedzieli 4 lipca, gdzie przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego. Po dziesięciu dniach rekonwalescencji wrócił do Watykanu.

kh/Vatican News/KAI/Stacja7