Wiadomości: Watykan

Franciszek: “Panie, oddal od nas epidemię swoją mocną ręką”

Modliłem się: Panie, oddal od nas epidemię swoją mocną ręką – zdradza papież Franciszek w pierwszym wywiadzie udzielonym po wybuchu pandemii koronawirusa. W rozmowie z “La Repubblica” radzi również, aby nie zmarnować tego trudnego czasu na brak czułości.

Papież: Niech Pan pomoże rodzinom w rozkwicie ich relacji

Dzisiejszą poranną Eucharystię sprawowaną w kaplicy Domu św. Marty papież Franciszek sprawował w intencji wszystkich rodzin dotkniętych skutkami panującej w Europie pandemii koronawirusa. Módmy się, aby ich relacje w tym trudnym momencie rozkwitły na dobre – prosił Boga.

Franciszek: tylko Chrystus może zaspokoić nasze pragnienie życia i miłości

„Jedynie Chrystus, źródło wody żywej może zaspokoić pragnienie życia i miłości, jakie nosimy w sercu” – mówił dziś Ojciec Święty podczas rozważania przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański” transmitowaną przez media z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Franciszek będzie sprawował wszystkie liturgie Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych

Ze względu na aktualną nadzwyczajną sytuację sanitarną na świecie, wszystkie celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia odbędą się bez udziału wiernych – informuje komunikat Prefektury Domu Papieskiego.

Watykan: także w przyszłym tygodniu transmisje papieskich Eucharystii

Również w przyszłym tygodniu media watykańskie będą transmitowały Mszę św. sprawowaną przez papieża, modlitwę Anioł Pański oraz środową audiencję ogólną – podało w sobotę 14 marca Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Siedem lat pontyfikatu Franciszka. Czas duszpasterskiego nawrócenia

Dokładnie 13 marca 2013 r. usłyszeliśmy, że nowym papieżem zostaje argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który – jako pierwszy z następców św. Piotra – przybierze imię Franciszek. Dziś mija 7 lat od tego wydarzenia.

Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka wydała orędzie na czas koronawirusa

Jeśli nie możemy spotkać się w naszych parafiach, aby wspólnie przeżywać naszą wiarę, jak to zwykle robimy, Bóg oferuje nam możliwość ponownego znalezienia osobistej relacji z Nim “w ciszy naszej izdebki” – pisze kard. Turkson prefekt watykańskiej Dykasterii w orędziu na czas epidemii koronawirusa.

Franciszek: Dzięki Duchowi Świętemu znajdujemy drogę, by iść pośród trosk

W każdym z nas jest pragnienie prawdy, dobra, akceptacji, które wzbudza w sercach Duch Święty. Dzięki Niemu znajdujemy drogę, by iść przez życie pośród trosk i problemów – mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.

Plac św. Piotra oraz Bazylika Watykańska zostają zamknięte

Włoska policja zamknęła dziś dla turystów i wiernych plac św. Piotra wraz z Bazyliką Watykańską. To następstwo dekretu rządu włoskiego rozciągającego środki kwarantanny na całe Włochy w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wizyty ad limina u papieża zawieszone. Watykan zdecydował

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów ogłosił dziś, że decyzją Ojca Świętego wszystkie wizyty ad limina zaplanowane przed Wielkanocą zostają odwołane. Dotyczy to wizyt biskupów z Francji i południowego regionu Brazylii.