Wiadomości: Watykan

“Zawierzajcie siebie Chrystusowi”. Papież do uczestników Lednicy

Uczestnicy spotkania lednickiego wysłuchali słów papieża Franciszka, które skierował do nich podczas środowej audiencji generalnej. – Dziękujcie Bogu za dar Ducha Świętego, który ożywia w was entuzjazm wiary – mówił do młodych Ojciec Święty. Zamieszczamy pełen tekst jego przemówienia.

Watykan bez przypadków COVID-19. Wyzdrowiał ostatni zarażony

Dziś rano ostatnia osoba, która w minionych tygodniach była zarażona wirusem COVID-19 uzyskała wynik negatywny. Wśród pracowników Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego od dnia dzisiejszego nie ma żadnej osoby z wynikiem pozytywnym badań na obecność koronawirusa – przekazał rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Muzea Watykańskie udostępnione bezpłatnie dla pracowników służby zdrowia

Wszystkie osoby pracujące we włoskim systemie opieki zdrowotnej: lekarze, asystenci medyczni, pielęgniarki mogą bezpłatnie odwiedzić Muzea Watykańskie i Wille Papieskie w Castel Gandolfo. Jest to podziękowanie Watykanu za ich pracę i zaangażowanie podczas pandemii koronawirusa. Jak na razie, czas trwania akcji jest ograniczony do jednego tygodnia.

Papież pozdrowił uczestników spotkania na Lednicy

Przyjmijcie za swoje motto św. Jana Pawła II – Totus Tuus i, jak on, przeżywajcie waszą młodość, całkowicie zawierzając siebie Chrystusowi i Jego Matce, abyście z odwagą postępowali ku horyzontom przyszłości – powiedział dziś papież Franciszek do młodych, którzy w sobotę będą modlić się w łączności duchowej na spotkaniu Młodych Lednica 2000.

Papież kupił ambulans bezdomnym z ulic Rzymu

Nowy ambulans – to prezent od Franciszka dla bezdomnych i ubogich z ulic Rzymu, którymi opiekuje się jego jałmużnik. W Rzymie ciągle żywa jest pamięć o bezdomnej, która zmarła na ulicy, ponieważ pogotowie odmówiło udzielenia pomocy zaniedbanej kobiecie.

Papież do dziewic konsekrowanych: bądźcie kobietami radości

Z okazji obchodzonej właśnie 50. rocznicy promulgowania Obrzędu Konsekracji Dziewic papież Franciszek wystosował specjalne Orędzie do wszystkich konsekrowanych kobiet. zachęcił je do ukazywania światu miłości Pana Boga, aby były kobietami miłosierdzia a także kobietami radości.

Franciszek wprowadził nowe zasady wydawania funduszy przez Watykan

Ojciec Święty opublikował dziś List Apostolski w formie Motu proprio, zawierający normy dotyczące przejrzystości, kontroli i konkurencji w procedurach udzielania zamówień publicznych przez Stolicę Apostolską i Państwo Watykańskie. Chodzi o zapobieganie korupcji wśród urzędników watykańskich oraz niegospodarnego zarządzania.

Młodzi będą doradzać papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

W Watykanie rozpoczął działalność międzynarodowy zespół konsultantów, składający się z 20 młodych ludzi i powołany przy Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Papież podczas modlitwy “Anioł Pański”: Duch św. daje nam odwagę, by wyjść poza mury obronne naszych “wieczerników”

O znaczeniu święta Pięćdziesiątnicy przypominającego nam o obecności Ducha Świętego oraz powołaniu do misji mówił dziś papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Regina Coeli”. Po raz pierwszy od 1 marca Ojciec Święty odmówił ją wspólnie z wiernymi obecnymi na placu św. Piotra.

Franciszek: Potrzebujemy Ducha Św., który uzdrawia nas z narcyzmu, z robienia z siebie ofiary i z pesymizmu

“Spojrzenie światowe widzi struktury, które trzeba uczynić bardziej wydajnymi; spojrzenie duchowe widzi braci i siostry żebrzących o miłosierdzie. Duch nas miłuje i zna miejsce każdego w całości: dla Niego nie jesteśmy konfetti niesionymi przez wiatr, ale niezastąpionymi fragmentami Jego mozaiki” – mówił papież podczas Eucharystii w uroczystość Zasłania Ducha Świętego sprawowanej przy “Ołtarzu katedry” w bazylice watykańskiej.