Wiadomości: Świat

Franciszek: prośmy Pana, aby natchnął ludzi do przezwyciężenia logiki walki, nienawiści i zemsty

Do ufnej modlitwy o przezwyciężenie logiki walki, nienawiści i zemsty wezwał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na zakończenie Mszy św., której przewodniczył 23 lutego w Bari. Był to końcowy etap międzynarodowego spotkania 58 biskupów z 20 krajów śródziemnomorskich, które od 19 bm. obradowało w tym mieście pod hasłem “Morze Śródziemne granicą pokoju”.

“Rolą skautingu jest budowanie mostów i braterstwa”. Dziś Dzień Myśli Braterskiej

Skauci i harcerze obchodzą dziś Dzień Myśli Braterskiej. – Młodzi woleliby zawsze stać w drugim rzędzie. My uczymy ich tego, by być w pierwszym szeregu – mówi ks. Piotr Zamaria, krajowy duszpasterz Skautów Europy w Polsce – Wspólnie pokazujemy, że odpowiedzialność przynosi też bardzo piękne owoce.

Współautorka biografii Asii Bibi: muzułmanie grozili mi karą za bluźnierstwo

Po ukazaniu się książki „Nareszcie wolna” grożono mi. Mój Twitter był rozgrzany do czerwoności. I to pomimo uniewinnienia Asii przez sąd w Pakistanie – powiedziała Anna-Isabelle Tollet, która razem z Asią Bibi napisała jej biografię.

Indyjscy biskupi: Zerowa tolerancja dla przestępstw seksualnych w Kościele

Zerowa tolerancja dla przestępstw seksualnych w Kościele – to jeden z owoców 34. zgromadzenia ogólnego Konferencji Biskupów Katolickich Indii (CBCI), które w dniach 13-19 lutego obradowało w Bangalurze.

Rozpoczął się Synod Morza Śródziemnego. Tematami pokój, migracja i przyszłość chrześcijaństwa w regionie

We włoskim miasteczku Bari rozpoczyna się Synod Morza Śródziemnego poświęcony kwestii pokoju, migracji i przyszłości chrześcijaństwa w tym regionie. Potrwa do 23 lutego i zakończy się specjalnym przemówieniem Franciszka.

Papież mianował nowego arcybiskupa w Kownie

Ojciec Święty mianował dotychczasowego biskupa Telsz, 48-letniego Kęstutisa Kėvalasa arcybiskupem metropolitą Kowna na Litwie. Od niemal roku – kiedy 1 marca 2019 rezygnację złożył 57 letni wówczas abp Lionginas Virbalas, SJ diecezja ta była nieobsadzona.

Porwany nigeryjski ksiądz jest na wolności

Miło mi poinformować, że nasz ksiądz, który został porwany w zeszłym tygodniu w czwartek, ks. Nicolas Oboh, odzyskał wolność- powiedział rzecznik nigeryjskiej diecezji Uromi.

Chiński biskup Joseph Zhu Baoyu został wyleczony z koronawirusa

98-letni chiński biskup Joseph Zhu Baoyu z diecezji Nanyang jest najstarszym jak dotąd pacjentem, który wyzdrowiał po infekcji spowodowanej koronawirusem – donosi azjatycka agencja katolicka „Ucanews”.

Zmarł były „astronom papieża”. O. George Coyne miał 87 lat

Był nazywany „astronomem papieża”. W wieku 87 lat zmarł o. George Coyne, były dyrektor watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. Media włoskie poinformowały, że amerykański jezuita zmarł 11 lutego w Nowym Jorku na chorobę nowotworową. O. Coyne kierował watykańskim obserwatorium w latach 1978-2006.

Duchowni w Birmie nie mogą brać udziału w wyborach. Kard. Bo apeluje do władz

Kard. Charles Maung Bo z Birmy skierował apel do władz państwowych, aby zniesiono przepis prawny zakazujący udziału w wyborach członkom zakonów różnych religii.