Wiadomości: Świat

Tragedia na Morzu Śródziemnym. Zginęło 57 migrantów

Poniedziałkowy poranek przyniósł kolejną katastrofę migracyjną. Jak podaje Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), u wybrzeży Libii podczas nocnej próby przeprawy do Europy zginęło 57 osób, w tym około 20 kobiet oraz dwoje dzieci.

Pielgrzymi zjeżdżają do Madrytu, żeby zobaczyć cud krwi św. Pantaleona

Do klasztoru Wcielenia w Madrycie od wczoraj przybywają wierni z różnych regionów kraju. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pantaleona i dokonuje się tzw. cud krwi, który wierni mogą obserwować bezpośrednio na ekranach.

Nowy wywiad z Benedyktem XVI. „Tylko wiara wyzwala człowieka z ograniczeń”

O swojej drodze kapłańskiej i doświadczeniach duszpasterskich opowiedział papież-senior Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym pisemnie Tobiasowi Winstelowi z okazji 70. rocznicy swoich święceń kapłańskich, a który ukazał się na łamach niemieckiego miesięcznika katolickiego „Herder Korrespondenz”.

Islamiści zamordowali go w czasie mszy. 5. rocznica śmierci ks. Hamela

Mija 5 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jacquesa Hamela, którego w czasie porannej mszy zamordowali islamscy fundamentaliści. Grób kapłana to miejsce pielgrzymek nie tylko francuskich księży i seminarzystów, ale również całych rodzin. „Przykład życia tego prostego kapłana przemawia z coraz większą siłą” – mówi abp Dominique Lebrun.

Benedykt XVI krytykuje niemiecki Kościół. „Doktryna musi rozwijać się w wierze”

Przed “Kościołem i doktryną bez wiary” przestrzegł swych rodaków papież-senior Benedykt XVI. Na łamach „Herder Korrespondenz” ukazał się artykuł, który powstał w rozmowie z publicystą Tobiasem Winstelem.

Kolejny rok można zwiedzać papieską rezydencję w Castel Gandolfo

Była letnia rezydencja papieży Castel Gandolfo będzie w sierpniu otwarta dla zwiedzających w dodatkowych porach. W drugim i trzecim tygodniu sierpnia pałac i ogrody Villa Barberini będą wyjątkowo otwarte także w dni robocze w godzinach od 8.30 do 14.00, poinformowały Muzea Watykańskie.

W Kongo ruszył pierwszy projekt “Fundacji Papieża Franciszka dla Afryki”. Będzie wspierać ubogie kobiety

Siostra Rita Mboshu z Kongo uruchomiła pierwszy projekt w ramach działania “Fundacji Papieża Franciszka dla Afryki”. Będzie on wspierać kobiety w trudnej sytuacji, zwłaszcza samotne matki. “Zależy nam na tym, by stawały się samodzielne i potrafiły zadbać o swoją rodzinę” – mówi zakonnica.

George Weigel ocenia Motu proprio papieża Franciszka jako „niepotrzebne” i „okrutne”

Znany amerykański intelektualista i biograf św. Jana Pawła II, George Weigel, skomentował opublikowany w piątek przez papieża Franciszka dokument Traditionis Custodes. W swoim felietonie wyraża opinię, że motu proprio jest „teologicznie niespójne, duszpastersko dzielące, niepotrzebne” i „okrutne”.

Nawet pięcioletnie dzieci aresztowane w Mjanmie. Szokujące informacje z ONZ

75 dzieci zamordowanych, a około tysiąca przetrzymywanych. Tak wygląda sytuacja w Mjanmie, gdzie na początku lutego po zamachu stanu władzę w kraju przejęło wojsko. „Niektóre dzieci zostały zamordowane w swoich domach, na oczach rodziców” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami przewodniczący komitetu ONZ, Mikiko Otani.

Kościół został zniszczony przez tornado. Z belek z jego dachu powstanie krzyż na spotkanie z Papieżem

Krzyż zrobiony z belek z dachu kościoła w miejscowości Moravská Nová Ves w Republice Czeskiej stanie na podium, z którego papież Franciszek będzie przemawiał podczas swej wrześniowej wizyty na Słowacji. Kościół ten został zniszczony w wyniku czerwcowego tornada na południu Moraw.