Wiadomości: Świat

Białoruś. Dołącz do modlitwy w intencji pokoju

Każdego wieczora o godz. 20.00 setki osób łączą się w modlitwie w intencji pokoju na Białorusi. To inicjatywa młodych, która rozprzestrzenia się także w Polsce. Biorą w niej udział m.in. członkowie Wolontariatu Syberyjskiego i studenci z krajów Europy Wschodniej.

80. rocznica powstania Wspólnoty Taizé i 15. rocznica śmierci brata Rogera

W sierpniu przypada 80. rocznica powstania Wspólnoty Taizé i rocznica śmierci jej założyciela. W niedzielę 16 sierpnia upłynie 15 lat od tragicznej śmierci brata Rogera.

Grupy pielgrzymów odwołują przyjazd. Trudna sytuacja w Lourdes

Koronawirus pogrążył Lourdes w głębokim kryzysie. To maryjne miasto żyje z pielgrzymów, a w obecnie jest ich jak na lekarstwo. – 95 proc. zorganizowanych grup odwołało swój przyjazd. To dla nas bardzo trudny czas – mówi ks. Olivier Ribadeau Dumas, rektor sanktuarium w Lourdes.

Miasto wygląda jak strefa działań wojennych. Caritas Polska niesie pomoc w Bejrucie

Wybuch chemikaliów w porcie w Bejrucie spowodował gigantyczne zniszczenia, a bez dachu nad głową zostało 300 tys. ludzi. Caritas Polska, we współpracy z Caritas Liban, niesie pomoc poszkodowanym. – Bejrut jest zniszczony, są ofiary śmiertelne, wielu mieszkańców straciło domy, pracę, wszystko – mówi Rita Rhayem, dyrektor generalna Caritas Liban.

Koronawirus w klasztorze franciszkanów w Asyżu

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 18 zakonników z klasztoru franciszkanów w Asyżu. Wszyscy zostali odizolowani i na razie czują się dobrze. Podejmowane są rutynowe środki medyczne.

Trzy tysiące zakażonych po modlitwie w Hagii Sophii

24 lipca, w czasie pandemii, z udziałem 350 tys. ludzi zgromadzonych wokół budynku odbyła się pierwsza modlitwa w Hagii Sophii – dawnej bazylice chrześcijańskiej, przekształconej na początku lipca w meczet. W następstwie tego spotkania aż 3 tys. osób zaraziło się koronawirusem.

Wyjątkowa pielgrzymka przemierza Francję

107 dni, 2000 kilometrów – francuscy pielgrzymi przemierzają swój kraj za figurą Matki Bożej, kreśląc na mapie literę M. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki będzie zawierzenie Paryża Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Benedykt XVI wraca do zdrowia

Jak informuje portal “Südkurier” abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI, papież senior czuje się coraz lepiej. “bolesna infekcja trądzika różowatego, która dotknęła papieża-seniora Benedykta XVI powoli ustępuje i można zredukować stosowanie niezbędnych leków, które osłabiły 93-letniego”

14-latka uprowadzona i zmuszona do ślubu z muzułmaninem. Sąd: małżeństwo zawarto ważnie

Uprowadzona przez muzułmanina 14-letnia Maira Shahbaz, została siłą zmuszona do ślubu i przejścia na islam. Kilka miesięcy jej rodzina walczyła o powrót dziewczyny do domu. Sąd pakistański wydał jednak wyrok, w którym uznał małżeństwo za ważne.