Wiadomości: Świat

Abp Szewczuk: Boże, ocal i chroń wszystkich ludzi przed taką prawosławną kulturą, jaką przynosi Rosja

“Duża liczba międzynarodowych śledczych przybyła na Ukrainę, aby zbadać zbrodnie wojenne Rosjan, które popełniają na ukraińskiej ziemi. Straszne rzeczy odsłaniają się przed naszymi oczami” – stwierdził zwierzchnik abp Światosław Szewczuk w codziennym orędziu.

90-letni kardynał oskarżony przez chińskie władze. Proces rozpocznie się 19 września

Kardynał Joseph Zen, 90-letni emerytowany biskup Hongkongu, zaprzeczył stawianym mu zarzutom podczas rozprawy sądowej we wtorek. Oficjalne rozpoczęcie procesu planowane jest na 19 września – informuje agencja CNA Deutsch.

W Asyżu otwarto bramę, przez którą przechodził św. Franciszek

W Asyżu została uroczyście otwarta brama, przez którą – jak wynika z badań historycznych – przeszedł młody św. Franciszek w decydującym momencie życia. Znajduje się ona przy wejściu do Sanktuarium Obnażenia, które zostało erygowane pięć lat temu.

Dżihadyści bestialsko mordują chrześcijan w Nigerii. Nie żyje także uprowadzony ksiądz

Dżihadyści opublikowali film dokumentujący bestialskie poderżnięcia gardła dwudziestu wyznawcom Chrystusa. Dotarła też informacja o śmierci katolickiego księdza, który w marcu został uprowadzony przez islamistów.

Abp Szewczuk: nieprzyjaciel stosuje taktykę spalonej ziemi, dokonuje totalnego zniszczenia

“Dowiedzieliśmy się od prezydenta Ukrainy, że codziennie ginie na froncie od 50 do 100 ukraińskich żołnierzy. A ofiar cywilnych jest i dziesięć razy więcej” – mówił abp Światosław Szewczuk w swym codziennym orędziu.

Arcybiskup zakazuje Nancy Pelosi przystępowania do komunii. Powodem jej poparcie dla aborcji

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone wydał w piątek 20 maja zakaz udzielania i przystępowania przewodniczącej Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi do komunii świętej, dopóki nie wyrzeknie się wspierania aborcji.

Abp Szewczuk o wizycie abp. Gallaghera i polskich biskupów. “Dwa bardzo ważne międzynarodowe wydarzenia”

“Wizyta szefa papieskiej dyplomacji oraz delegacji polskich biskupów to ważne wydarzenie dla naszego Kościoła i narodu. Szczerzę dziękuję wszystkim, którzy modlą się i wspierają Ukrainę” – powiedział w dzisiejszym orędziu abp Światosław Szewczuk.

Szef dyplomacji Stolicy Apostolskiej z wizytą na Ukrainie. “Robimy wszystko, by powrócił pokój”

“Uważamy, że trzeba intensywnie pracować na rzecz pokoju” – powiedział we Lwowie abp Paul Gallagher, sekretarz do spraw relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, który przebywa z wizytą na Ukrainie.

Abp Szewczuk: wojna się przeciąga, rakiety spadają na nasze spokojne miasta i wsie

“Dziś w sposób szczególny modlimy się za miasto Mariupol, za tych ludzi, którzy potrzebują szczególnej uwagi wspólnoty międzynarodowej” – mówił abp. Światosław Szewczuk w codziennym orędziu wojennym.

Polscy biskupi we Lwowie: chcemy zapewnić was o naszej modlitwie za Ukrainę

„Niniejszym staramy się zapewnić was o naszej modlitwie za Ukrainę. Chcemy być z wami teraz i zawsze” – powiedział wczoraj abp Wojciech Polak, prymas Polski na briefingu prasowym w Kurii Archidiecezji Lwowskiej Ukraińskiego Kościoła Rzymskokatolickiego.