Wiadomości: Polska

Benedyktyn z Tyńca zatrzymany przez policję. Oświadczenie Zakonu

“Oświadczamy, że w dniu 6 lutego o. Artur W. został zatrzymany przez policję na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze” – czytamy w wydanym przez Opactwo Benedyktynów 11 lutego oświadczeniu. To samo Opactwo zawiadomiło prokuraturę po tym, jak zgłosiła się do nich ofiara zakonnika.

Abby Johnson: Przyjeżdżam do Polski z ostrzeżeniem

Przyjeżdżam do Polski z ostrzeżeniem, chcę opowiedzieć Polakom, jakie spustoszenie przynosi liberalizacja aborcji – powiedziała Abby Johnson, autorka i bohaterka głośnej książki “Nieplanowane”, która rozpoczęła dziś kilkudniową wizytę w naszym kraju.

“Czas to miłość”. Debaty z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” już na półmetku

Debaty z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” są już na półmetku. Najbliższe spotkanie pt. “Czas to miłość. Społeczna Krucjata Miłości” odbędzie się w czwartek 20 lutego o godz. 18 w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Kard. Dziwisz: oczekujemy, że zarzuty wobec bp. Szkodonia zostaną szybko wyjaśnione

Sformułowane wobec Księdza Biskupa zarzuty boleśnie dotknęły wiele osób, dla których jest autorytetem, ojcem i przyjacielem. Wszyscy oczekujemy, że zostaną one rzetelnie i szybko wyjaśnione – pisze kard. Stanisław Dziwisz w oświadczeniu przekazanym dziennikarzom. Apeluje o modlitwę w intencji Kościoła krakowskiego i wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie.

80 lat temu rozpoczęły się deportacje na Syberię. Msza św. w katedrze WP

W nocy z 9 na 10 lutego 1940 r. Sowieci wywieźli z Polski w kierunku Syberii pierwszą grupę 140 tys. osób, w większości księży, nauczycieli, urzędników. 20 proc. z nich nie przeżyło podróży. Z okazji 80. rocznicy tego transportu w katedrze polowej WP w Warszawie wielu potomków Sybiraków zgromadziło się na Mszy św.

Odpowiedź na znaki czasów. Nowe przepisy o protokole przedślubnym

Już 1 czerwca zacznie na terenie Polski obowiązywać Dekret ogólny KEP o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego. Nowością jest modlitwa poprzedzająca rozmowę i przysięga mówienia prawdy.

Bp Jan Szkodoń opuścił archidiecezję krakowską, ale stanowczo oświadcza, że oskarżenia są nieprawdą

W związku z oskarżeniami, jakie mają ukazać się w jutrzejszym wydaniu Gazety Wyborczej, bp Jan Szkodoń opuścił archidiecezję krakowską. Sprawa dotyczy zarzutów molestowania, którego biskup pomocniczy miał się dopuścić ponad 20 lat temu. Bp Szkodoń wydał oświadczenie, w którym stanowczo zaprzecza oskarżeniom.

Przeżyć Wielki Post świadomie. Ruszyła sprzedaż pakietów Zdrapki Wielkopostnej 2020

40 konkretnych ćwiczeń rozmieszczonych na papierowej planszy, do codziennego zdrapywania i wypełniania, aby dobrze i świadomie przeżyć Wielki Post. Taka jest Zdrapka Wielkopostna 2020, która będzie poświęcona tematom ekologicznym.

W Narodowym Instytucie Onkologii zaprezentowano papieskie orędzie na 28. Światowy Dzień Chorego

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” – to hasło papieskiego orędzia na XXVIII Światowy Dzień Chorego, obchodzony 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Dziś w prezentacji Orędzia w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie wzięli udział bp Romuald Kamiński i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Polscy i niemieccy księża będą pielgrzymować do Dachau

Więziono tam w czasie wojny niemal 1800 polskich kapłanów, co drugi złożył ofiarę z życia. Z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau polscy i niemieccy księża udadzą się tam 29 kwietnia z pielgrzymką.