Wiadomości: Polska

Targi Wydawców Katolickich: Gdy relacje międzypokoleniowe szwankują – debata Stacji7

Jak dbać o relacje międzypokoleniowe w rodzinie i co zrobić, gdy szwankują – o tym rozmawiali uczestnicy debaty “Moda na rodzinę” podczas Targów Wydawców Katolickich. Spotkanie odbyło się 14 kwietnia w Warszawie.

Znamy program beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

Z udziałem Episkopatu Polski, władz państwowych, przedstawicieli międzynarodowego środowiska pielęgniarskiego, a także kilkuset osób chorych i niepełnosprawnych odbędzie się 28 kwietnia beatyfikacja służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

Targi Wydawców Katolickich: Debata o zakonach: idzie nowe!

Jesteśmy świadkami dużej zmiany w Kościele, także w relacjach między kobietami i mężczyznami, także w relacjach między zakonnicami i zakonnikami – to spostrzeżenie z debaty poświęconej zakonom, jaka odbyła się 13 kwietnia podczas XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Kraków: Rejs po Wiśle dla Aleppo

Stowarzyszenie “Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i Krakowska Grupa AMNIS organizują rejs po Wiśle, by wspomóc akcję „Mleko dla Aleppo”. Dochód z biletów przeznaczony będzie na zakup mleka dla najmłodszych mieszańców objętego wojną miasta.

“Wolność jest w nas”. Dyskusja na Targach Wydawców Katolickich

Podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie wspomniano nieznane fakty z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. – Wolność to jest świadomość ograniczeń – powiedział Marek Szymański, jeden z uczestników spotkania zorganizowanego przez portal Stacja7.pl

Warszawa: XXIV Targi Wydawców Katolickich otwarte

Targi gromadzące ponad 170 wystawców i 12 tys. tytułów potrwają do 15 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. “Życzę wszystkim wydawcom jak najlepszych autorów, wszystkim autorom najlepszych wydawców, jednym i drugim jak najlepszych czytelników, a czytelnikom mądrych książek. Życzę również, żeby te książki były coraz piękniejsze” – powiedział podczas otwarcia XXIV Targów Wydawców Katolickich bp Michał Janocha.

Zdajesz maturę? Pijarzy chcą cię zaadoptować modlitwą

„Maturzysto! Lekka spina przed maturą? Przydałoby się wsparcie w maju… Ale jakie i jak sobie załatwić? Prosta sprawa! Duchowa Adopcja Maturzysty” – tak swój pomysł na modlitewne wsparcie maturzystów opisuje zakon pijarów. W dniach 4-25 maja będą się imiennie modlić za każdego maturzystę, który się do nich zgłosi.

„Poznań. Chrystus i my”. Archidiecezja ma 1050 lat

„Wiara i kultura”, „jedność w różnorodności” i „jesteśmy w rodzinie” – to hasła trzech kolejnych dni centralnych uroczystości jubileuszowych pierwszego biskupstwa w Polsce, które odbędą się w czerwcu w Poznaniu. Na obchody 1050-lecia archidiecezji przybędzie legat papieża Franciszka.

Karta Dużej Rodziny coraz popularniejsza

Ponad 3,3 tys. firm z 20 tys. punktów udziela już różnego rodzaju ulgi, od spożywczych po edukacyjne i turystyczne, w ramach ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Od przyszłego roku z programu zniżkowego będzie korzystać prawie 4 mln Polaków. Karta pozwala na mniejsze wydatki, ale zmienia też społeczne postrzeganie wielodzietnych rodzin. Coraz rzadziej kojarzą się one z biedą, a coraz częściej są widziane jako potężna siła nabywcza w gospodarce.

Warszawa: Homilia bp. Janochy podczas mszy 10 kwietnia

Publikujemy tekst homilii bp. Michała Janochy wygłoszonej podczas Mszy św. sprawowanej w archikatedrze warszawskiej w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej