Wiadomości: Polska

Rzecznik Episkopatu zachęca do modlitwy za zmarłych

Z uwagi na sytuację epidemiczną, w tym roku nie będziemy mogli nawiedzić cmentarzy 1 i 2 listopada, ale to nie oznacza, że nie możemy się modlić za naszych bliskich zmarłych w domach – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

“Kapelani w szpitalach są zawsze gotowi do pracy”

“Modlitwa oraz towarzyszenie cierpiącym ludziom i lekarzom to dziś szczególnie ważna misja kapelanów w szpitalach” – powiedział KAI ks. Arkadiusz Zawistowski. Krajowy duszpasterz służby zdrowia zwraca uwagę, że także kapelani zarażają się koronawirusem, ale pomagają im księża-wolontariusze.

O. Leon Knabit zarażony koronawirusem. “Proszę o modlitwę i pamiętam o Was”

O swojej chorobie o. Knabit poinformował na swoim fanpage’u. “Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie” – napisał w poście.

Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

Rząd zadecydował o zamknięciu cmentarzy od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Otylia Sałek: Kardynał Wyszyński pokazuje całym swoim życiem jak trudności przejść ze spokojem

„Czasy się zmieniają, państwo się zmienia i Kościół się zmienia, ale trudności pozostają. Kardynał Wyszyński pokazuje całym swoim życiem jak te trudności przejść ze spokojem. To co mnie ujmuje w jego postaci to pokój, który ma” – powiedziała w Poranku „Siódma9” dziennikarka Stacji7.pl Otylia Sałek na temat projektu „Czas to miłość”.

Prezydent RP proponuje nowelizację prawa aborcyjnego. Nowa przesłanka

Prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w piątek oświadczeniu poinformował, że złoży do Sejmu projekt zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Kraków: Siostry Felicjanki potrzebują pomocy

Siostry Felicjanki z Krakowa prowadzące Zakład Opieki Leczniczej dla kobiet potrzebują pomocy. W ośrodku przez pandemię brakuje osób do pracy.

Jak pandemia zmieniła religijność Polaków?

Pół roku od początku pandemii CBOS zapytał respondentów, czy koronawirus ogólnie zmienił religijność Polaków. Zdecydowana większość (83% – w sumie praktykujących i niepraktykujących) twierdzi, że ich życie religijne nie uległo zmianie.

Kapłani Ruchu Światło-Życie podejmą modlitwę i post w intencji animatorów

31 października Moderatorzy Diecezjalni Ruchu Światło – Życie będą modlić się i pościć w intencji animatorów Ruchu. Dzień później rozpocznie się sztafeta modlitewna, która potrwa do 8 grudnia.

Rekordowe 6 mln złotych zebrane dla podopiecznych Caritas

Suma wpłat przekazanych przez indywidualnych darczyńców na leczenie i rehabilitację dzieci i dorosłych, zbierających fundusze dzięki serwisowi internetowemu prowadzonemu przez Caritas Polska, przekroczyła 6 mln zł. Udało się pomóc 144 osobom. Na wsparcie, często ratujące życie, czekają jednak kolejni.