Wiadomości: Polska

Trwa Przystanek Jezus. „Żeby być świadkiem, trzeba być wszczepionym w Jezusa”

W Płotach trwa 21. edycja Przystanku Jezus. Uczestnicy mają za sobą trzy intensywne dni rekolekcji, które prowadzili biskup Edward Dajczak i ks. Rafał Jarosiewicz.

„Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości”. Biskup o raporcie “Polska zalana piwem”

Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości – przestrzega bp Tadeusz Bronakowski komentując ogłoszony raport Instytutu Jagiellońskiego “Polska zalana piwem”. “Od wielu lat protestujemy przed pobłażliwym, nieodpowiedzialnym i niewrażliwym na konsekwencje, traktowaniem piwa, jako zwykłego napoju” – zaznaczył przewodniczący Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Ks. Studnicki: przedstawiciele Państwowej Komisji ds. Pedofilii wprowadzili w błąd opinię publiczną

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci – stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Komentując pierwszy raport Komisji wyraził jednocześnie “rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym”.

Campus Misericordiae 5 lat później. Modlitwa, koncerty i pamiątkowy mural młodych czuwających z Papieżem

Nie kończą się wydarzenia związane z 5. rocznicą Światowych Dni Młodzieży w Polsce. W Brzegach, na Campus Misericordiae odbędzie się 3-dniowe świętowanie. Powstaje tam także Dom Młodych, na którego elewacji pojawi się mural upamiętniający czuwanie z Papieżem.

Symbole ŚDM w Polsce. Znamy plan peregrynacji

Polska będzie jednym z niewielu krajów, w którym przed ŚDM Lizbona 2023 r pojawią się Krzyż i Ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Symbole ŚDM przemierzą Polskę, dosłownie, od Tatr aż do morza.

Stuletnia kapsuła czasu znaleziona w płockiej katedrze. W środku unikalne dokumenty

Pergaminowe karty po polsku i łacińsku, dokumentujące remont z początku XX wieku, odnaleziono podczas prac remontowych na dachu bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku. Dokumenty umieszczono w tzw. kapsule czasu. Dziś są cennym świadectwem o osobach, które ponad sto lat temu zajmowały się pracami restauracyjnymi w najważniejszej świątyni w Płocku i diecezji.

Artysta z Niemiec w godzinie „W” przerwie swój koncert, żeby uczcić Powstańców Warszawskich

Artysta z Niemiec Martin Bernreuther, który wystąpi w niedzielę 1 sierpnia z recitalem organowym w warszawskiej archikatedrze św. Jana, zapowiedział, że przerwie swój koncert o godzinie 17.00, aby w godzinie “W” uczcić pamięć Powstańców Warszawskich.

Poznań: Piknik u Ignacego. Jezuici zapraszają na świętowanie

W jubileuszowym roku ignacjańskim jezuici z Poznania zapraszają na Piknik u Ignacego. Uroczyste świętowanie już 1 sierpnia – nazajutrz po wspomnieniu założyciela Towarzystwa Jezusowego.

Archidiecezja krakowska zebrała 5 milionów złotych na pomoc po pożarze w Nowej Białej

Łącznie ze zbiórki archidiecezji krakowskiej poszkodowani w pożarze w Nowej Białej otrzymali blisko 5 mln złotych. W niedzielę, 25 lipca, bp Robert Chrząszcz przewodniczył uroczystej Mszy św. w kościele w Nowej Białej. Eucharystia była sprawowana w intencji wszystkich, którzy wsparli pogorzelców.

Prostyń. Tu objawiła się babcia Pana Jezusa

W małej miejscowości we wschodniej Polsce, Prostyni, miały przed 500 laty miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tu sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To także miejsce ważne dla rodziny kard. Stefana Wyszyńskiego.