Wiadomości

CBOS: ksiądz wśród zawodów najmniej szanowanych

Ksiądz jest jednym z najmniej szanowanych zawodów w Polsce – wynika z badania opublikowanego dziś przez pracownię CBOS w oparciu o ankietę przeprowadzoną w październiku. Praca księdza zajęła pozycję piątą od dołu w rankingu zawodów szanowanych. Gorszym poważaniem badani traktują jedynie polityków, radnych i maklerów giełdowych.

Franciszek: bądźmy wierni powołaniu uczniów-misjonarzy

Prośmy dziś Pana, za wstawiennictwem Apostoła, aby ożywił naszą wiarę i pomógł nam być wiernymi aż do końca naszemu powołaniu jako uczniowie-misjonarze – modlił się dziś Franciszek podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI w Watykanie. Kontynuował cykl katechez o Dziejach Apostolskich.

Czescy biskupi modlą się za ofiary strzelaniny w Ostrawie

O swoich modlitwach za ofiary porannej strzelaniny w szpitalu w Ostrawie zapewnili w mediach czescy biskupi.

Po odpust na lotnisko. Pomysł z okazji święta Matki Bożej Loretańskiej

Być może już wkrótce kaplice na różnych lotniskach świata będą miejscem świętowania Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, a co za tym idzie – także miejscem, gdzie będzie można uzyskać odpust zupełny. Wszystko z okazji 100-lecia ogłoszenia Matki Bożej Loretańskiej patronką lotników.

Czas, gdy bezdomni czują się jak ludzie. Wigilia w DA Górka

Najważniejsze dla nich nie jest to jedzenie i paczki, ale fakt, że ktoś poświęca im czas i traktuje jak osoby – mówią studenci z DA Górka organizujący tegoroczną Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych w Gdańsku.

Kościoły pod ścisłą ochroną. Indonezja szykuje się na Boże Narodzenie

Ponad 160 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem, władze Indonezji skierowały do ochrony kościołów chrześcijańskich w okresie Bożego Narodzenia. Chrześcijańskie święta są czasem szczególnego zagrożenia ze strony islamistów.

Msza św. w intencji ofiar wybuchu gazu w Szczyrku

W intencji ofiar niedawnej katastrofy, ich bliskich, a także wszystkich, którzy nieśli i wciąż niosą pomoc modlono się 8 grudnia św. w kościele parafialnym w Szczyrku. Wspominano m.in. nieżyjącą Michalinę, która miała w przyszłym roku przystąpić do I Komunii świętej.

Jestem, pamiętam, czuwam. 66 lat Apelu Jasnogórskiego

Dziś przypada 66. rocznica Apelu Jasnogórskiego. W tej formie jako wieczorna modlitwa kierowana do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła w intencji Ojczyzny i Kościoła rozpoczęła się 8 grudnia 1953 r. Dziś to jedna z najbardziej znanych jasnogórskich modlitw, gromadząca każdego wieczoru o godz. 21.00 tysiące pielgrzymów w Kaplicy Matki Bożej i kolejne tysiące dzięki transmisji na cały świat.

Franciszek: niech Maryja uczy nas zawsze mówić Bogu „tak”

Do wielkodusznego odpowiadania Bogu na Jego plany i propozycje na wzór Niepokalanej Maryi Dziewicy zachęcił Franciszek wiernych w swoim rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” 8 grudnia na Placu św. Piotra w Watykanie.

Kard. Tagle nowym prefektem Kongregacji Ewangelizacji Narodów

Papież Franciszek mianował arcybiskupa Manili kard. Luisa Antonio Tagle nowym prefektem Kongregacji Ewangelizacji Narodów – poinformowało 8 grudnia Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.