Wiadomości

Nie zmieni się iglica Notre-Dame. Zostanie odbudowana w kształcie sprzed pożaru

Po wielomiesięcznych dyskusjach nad odbudową iglicy paryskiej katedry zwyciężyła idea przywrócenia jej kształtu sprzed pożaru. – Istnieje powszechna zgodność w tej sprawie – oświadczyła nowa minister kultury Francji Roselyne Bachelot.

Dżihadyści w Mozambiku atakują wspólnoty katolickie

Dżihadystyści powiązani z tzw. Państwem Islamskim atakują wspólnoty katolickie w północnej części Mozambiku. Jak podaje Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wiosną bojownicy atakowali niektóre miejscowości, paląc budynki oraz uwalniając osadzonych w więzieniach za terroryzm działaczy organizacji muzułmańskich.

Ostatnie dwie klaretynki opuściły Nowy Dwór Mazowiecki

“Brak powołań i konieczność tworzenia wspólnoty sprawiły, że musimy przejść do domu w Rembertowie koło Warszawy”. Dwie siostry klaretynki opuściły dom zakonny w diecezji płockiej. Był to jeden z zaledwie dwóch istniejących w Polsce domów Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek

Kuria bielsko-żywiecka wydała oświadczenie w sprawie bp. Rakoczego

W oświadczeniu kurii napisano, że do diecezji nie dotarły z Watykanu informacje o rozpoczęciu procesu ws. bpa Tadeusza Rakoczego. Doniesienia o procesie pojawiły się w czwartek przed południem w polskich mediach.

Papież zadzwonił do żony Ennio Morricone

Papież Franciszek zatelefonował do żony zmarłego Ennio Morricone i zapewnił ją ze modli się za niego. Słynny włoski kompozytor muzyki filmowej i religijnej zmarł 6 lipca w wieku 91 lat.

Planszówka “Wadowice Lolka Wojtyły”. Pobierz, wydrukuj, zagraj!

Ciekawą propozycję na wakacje ma Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Na stronie opublikowano grę planszową pt. „Wadowice Lolka Wojtyły”. Wystarczy pobrać ją w wybranym rozmiarze, wydrukować i zagrać całą rodziną.

Koronawirus zmienił wszystko. “Tornister Pełen Uśmiechów” w nowej odsłonie

W wakacje rusza już 12. edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin przez rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W tym roku poza wyprawkami szkolnymi uczniowie zyskają dostęp do sprzętu komputerowego zakupionego przez Caritas Polska we współpracy z fundacją Pro Caritate. Ponad 300 laptopów trafi w połowie lipca do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek Caritas.

Za każdy 1 kilometr – 1 grosz na misje. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” w dniach 19-26 lipca odbędzie się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby dziękując za swoją bezpieczną jazdę wsparli zbiórkę funduszy na środki transportów dla misjonarzy.

Powstanie film o 21 koptach, zamordowanych przez dżihadystów

Wkrótce w Egipcie ruszą zdjęcia do filmu “Męczennicy wiary i narodu”. Będzie on opowiadał o 21 koptach, których w 2015 roku w Libii zamordowali dżihadyści.

“Oblicze Boga jest naszym celem”. 7 lat temu Franciszek odwiedził Lampedusę

– Kultura dobrobytu, prowadząca nas do myślenia tylko o samych sobie, czyni nas niewrażliwymi na krzyk innych, sprawia, że żyjemy bańkami mydlanymi, które są wprawdzie piękne, ale niczym poza tym, są błahymi i chwilowymi złudzeniami – mówił Franciszek w kazaniu podczas Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty w siódmą rocznicę swej podróży na włoską wyspę Lampedusę, gdzie spotkał się z imigrantami.