Wiadomości

Wizerunek, który przyczynił się do wielu cudów i nawróceń. 100-lecie koronacji obrazu Matki Bożej u dominikanów

Ten maryjny wizerunek przyczynił się do wielu nawróceń i cudów, a dominikanie czczą go od co najmniej XVII wieku. “Powinniśmy prosić Maryję o nawrócenie” – mówi o. Łukasz Wiśniewski OP, przeor krakowskich dominikanów, który zaprasza na obchody związane z 100. rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej.

Papież: “Potrzebujemy Kościoła, który służyłby ludzkości, troszczył się o stworzenie i urzeczywistniał braterstwo”

„Braterstwo będzie bardziej wiarygodne, jeśli także w Kościele zaczniemy odczuwać, że jesteśmy «wszyscy braćmi» i przeżywać nasze poszczególne posługi jako służbę Ewangelii i budowaniu królestwa Bożego oraz trosce o wspólny dom” – pisze Papież przedmowie do książki „Braterstwo, znak czasu. Magisterium społeczne papieża Franciszka”. Książka ta wprowadza do encykliki “Fratelli Tutti” i pokazuje związek między Soborem Watykańskim II a nauczaniem społecznym Kościoła.

Franciszek: aborcja to prawdziwe morderstwo, wynajęcie zabójcy w celu rozwiązania problemu

“Jesteśmy ofiarami kultury odrzucenia. Jest to odrzucenie dzieci, których nie chcemy przyjąć, z tym prawem aborcji, które odsyła je do nadawcy i bezpośrednio zabija. I dzisiaj stało się to «normalnym sposobem», zwyczajem, który jest przeraźliwy” – mówił papież Franciszek do uczestników sesji plenarnej Papieskiej Akademii Życia.

Modlitwa za osoby, które utraciły wiarę. “Duchowa bezdomność to bieda, w którą popada coraz więcej ludzi”

W kościele parafii św. Jana Chrzciciela w Płocku odbyła się pierwsza Msza św. w intencji osób, które utraciły bądź tracą wiarę. Takie Msze będą odbywać się regularnie, w okolicy 27 dnia miesiąca, w nawiązaniu do 27 sierpnia – kiedy to w Kościele wspominana jest św. Monika, matka św. Augustyna. Przez wiele lat modliła się o nawrócenie swojego syna.

„Świątynia Satanistyczna” wnioskuje do władz Teksasu o zezwolenie na “rytuał aborcyjny” w ramach prawa do wolności wyznania

“Świątynia Satanistyczna” postanowiła walczyć w Teksasie z wprowadzonym tam 1 września zakazem aborcji. Powołując się na różne precedensy prawne, wyznawcy chcą, aby na podstawie prawa do wolności religii władze wyłączyły z tego zakazu tzw. rytuał aborcyjny. “Świątynia Satanistyczna” od 2019 roku uznana jest przez Urząd Podatkowy za religię.

W Jemenie trwa największy współczesny kryzys humanitarny. Wielu chorych leczy się tylko dzięki Caritas

Trzeba pracować cały miesiąc i nie wydawać na nic innego, aby zarobić na leki potrzebne w przypadku drobnej infekcji. Oczywiście jeśli ktoś ma pracę. A w zniszczonym przez wojnę domową kraju mało kto ją ma. Dlatego dla tysięcy Jemeńczyków przychodnie wspierane przez Caritas Polska są jedyną szansą na dostęp do służby zdrowia.

Dziś o godz.15 – Koronka na ulicach miast. Gdzie się odbędzie? [MAPA]

Jak co roku, 28 września, grupy wiernych spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i w wielu różnych miejscach, aby wspólnie o godz. 15 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wydarzenie to odbywa się w dniu rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny.

Nie żyje brazylijski kardynał José Freire Falcão. Chorował na COVID-19

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł kardynał José Freire Falcão, emerytowany arcybiskup Brasilii. W ostatnich dniach przebywał w szpitalu z powodu zakażenia COVID-19.

“W tych trudnych czasach rodzina jest najważniejsza”. Małżeństwa i rodziny pielgrzymowały na Jasną Górę

“Żyjemy w środowisku coraz bardziej zsekularyzowanym, a w takim środowisku potrzeba nam kogoś innego, kto ma te same wartości, kto wierzy i takie wspólnoty są niezwykle ważne” – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

Papież do młodych w orędziu na ŚDM 2021: “Nie możesz pozostać na ziemi użalając się nad sobą, czeka na ciebie misja!”

“Otwórzmy się na słuchanie Jego głosu, także poprzez naszych braci i nasze siostry. W ten sposób będziemy pomagali sobie nawzajem wspólnie powstawać, a w tym trudnym momencie historii staniemy się prorokami nowych czasów, pełnych nadziei!” – napisał Papież Franciszek w orędziu na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży przeżywany na poziomie diecezjalnym. Po raz pierwszy będzie on obchodzony w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 21 listopada.