Centrum Formacji “Wieczernik”

O miejscu

Centrum Formacji Grup Odnowy w Duchu Świętym Wieczernik w Magdalence jest zespołem osób: kapłanów i świeckich, którzy w poddaniu Duchowi Świętemu podejmują refleksję nad formacją poszczególnych osób i grup Odnowy, realizują tę formację, opracowują materiały i wprowadzają inne osoby, by mogły tę formację realizować.

Aktualny kształt działalności powstawał na przestrzeni wielu lat i jest owocem modlitwy i zaangażowania wielu osób, które przyjęły łaskę Odnowy i szukały właściwych środków, aby nie tylko z nią współpracować we własnym sercu, ale też pomóc innym iść tą drogą. Od początku odpowiedzialnym za Centrum Formacji Wieczernik jest ks. Andrzej Grefkowicz.

Z tej formacji korzystają przede wszystkim członkowie grup modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym z diecezji: Warszawskiej, Warszawsko-Praskiej, Łowickiej, Płockiej, Radomskiej, Siedleckiej, Elbląskiej, Warmińskiej, Białostockiej, Ełckiej, Drohiczyńskiej, Łomżyńskiej oraz pojedyncze osoby z innych ruchów i wspólnot. W niektórych z tych diecezji Odnowa w Duchu Świętym ma własne domy rekolekcyjne.