Finał konkursów o św. Janie Pawle II i bł. kard. Stefanie Wyszyńskim

W Centrum Kultury "Dobre Miejsce", w czwartek 24 kwietnia, odbył się finał konkursów: "Santo Subito" o św. Janie Pawle II oraz o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim, organizowanych przez wydział duszpasterstwa dzieci i młodzieży • Na galę przybyli uczniowie wraz z przygotowującymi ich do udziału w konkursach nauczycielami oraz bliskimi

Na początku gali głos zabrał ks. Łukasz Przybylski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży, który podkreślił, że udział w takich konkurach pozwala na lepsze poznanie postaci wielkich Polaków – św. Jana Pawła II i bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Następnie wręczono nagrody za oba konkursy. W konkursie “Santo Subito” nagrodzonych zostało 60 osób, a w konkursie o bł. Stefanie Wyszyńskim 12 uczestników. – Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy spotkać się osobiście – podkreśla ks. Marcin Klotz, wizytator nauczania religii w archidiecezji warszawskiej.

Spotkanie zakończyło się koncertem, w czasie którego młoda solistka Anna Mielecka przy akompaniamencie pianisty Krzysztofa Pazia, zaprezentowali utwory związane z patronami obu konkursów.

– Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursach i już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach – dodaje ks. Klotz.