Aktualności

Dziś odnawiamy Akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa. 100 lat temu dokonali tego biskupi

W parafiach Archidiecezji Warszawskiej, podobnie jak w całej Polsce, wierni ponowią dziś akt oddania Najświętszemu Sercu Jezusa • Składa się on z trzech elementów: podziękowania Jezusowi za opiekę i dar wolności, przeproszenia za popełnione grzechy oraz prośby o umocnienie wiary i miłości w kontekście nowych wyzwań

Bp Michał Janocha: piękno znalazło się za burtą Kościoła

“Bez piękna nasze głoszenie Ewangelii jest pozbawione skrzydeł” – mówi w rozmowie z KAI bp Michał Janocha, ubolewając, że w nowym programie kształcenia seminaryjnego historia sztuki została zmarginalizowana. Przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego mówi o tym, skąd czerpie nadzieję na odrodzenie sztuki sakralnej w Polsce i wyjaśnia co łączy Norwida, Dantego i Dostojewskiego. Zdecydowania opowiada się też za zwołaniem w Kościele w Polsce synodu otwartego na różne grupy osób świeckich i duchownych.

Boże Ciało. Msza święta i procesja ulicami Starego Miasta

W uroczystość Bożego Ciała biskup polowy Józef Guzdek i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawili w Archikatedrze Warszawskiej Mszę świętą koncelebrowaną. Po niej ulicami Starego Miasta do katedry polowej przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem.