Aktualności

“Musimy zburzyć mury, które nas oddzielają”. Orędzie papieża Franciszka na 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

“W rzeczywistości wszyscy znajdujemy się w tej samej łodzi i jesteśmy wezwani do zaangażowania się, żeby nie było już więcej murów, które nas oddzielają, aby nie było więcej innych, ale tylko jedno my, tak wielkie, jak cała ludzkość” – pisze papież Franciszek w orędziu na 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który pod hasłem „Ku stale rosnącemu «my»” jest obchodzony w niedzielę 26 września.

“Oddał się całkowicie służbie Chrystusowi w Kościele”. Pogrzeb ks. prałata Mariana Roli

Kondolencje na uroczystości pogrzebowe ks. prałata Mariana Roli nadesłał abp Stanisław Gądecki • “W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym podziękować Bogu za życie tego Kapłana, który oddał się całkowicie służbie Chrystusowi w Kościele, tak w wymiarze diecezjalnym, jaki i ogólnopolskim – a przez posługę rektora jednego z najstarszych rzymskich kolegiów – również w wymiarze powszechnym” • “Jego ciało powierzamy ziemi, duszę Bogu, oczekując chwalebnego dnia zmartwychwstania”

Po wakacjach w parafiach ruszyły kursy przedmałżeńskie. Co, gdzie, kiedy?

Na terenie archidiecezji warszawskiej są organizowane różnego rodzaju formy przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zachęcamy już teraz znaleźć dla siebie kurs przedmałżeński oraz poradnię rodzinną

“Z głębokości wołam do Ciebie”. Ostatni dzień zapisów na konferencję o katechezie specjalnej

O pomysłach na prowadzenie zajęć religii z dziećmi o różnych niepełnosprawnościach porozmawiają uczestnicy VIII Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych, która odbędzie się w dniach 1-3 października w Warszawie. Zapisy są przyjmowane do 15 września za pomocą specjalnego formularza.