Mija termin zgłoszeń na rekolekcje dla organistów

Organizator: Komisja Muzyki Kościelnej
Prosimy Księży proboszczów i rektorów o poinformowanie i zachęcenie swoich organistów do udziału w rekolekcjach.

Komisja Muzyki Kościelnej zaprasza wszystkich organistów na rekolekcje, które służą pogłębieniu formacji duchowej, a także liturgicznej. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Markisz, członek archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, wykładowca w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym.

Rekolekcje odbędą się jak zwykle w I tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 7 do 9 marca 2017 r. w Domu Rekolekcyjnym w Zalesiu Górnym przy parafii św. Huberta (ul. Białej Brzozy 23). Początek we wtorek o godz. 10.30, zakończenie w czwartek ok. godz. 15.00. Koszt uczestnictwa (150 zł) pokrywa parafia. Zgodnie z Regulaminem Muzyków Kościelnych Archidiecezji Warszawskiej wszyscy organiści archidiecezji mają obowiązek uczestnictwa w rekolekcjach.

Uprzejmie prosimy Księży proboszczów i rektorów o poinformowanie i zachęcenie swoich organistów do udziału w rekolekcjach. Ogłoszenie o nieobecności organisty w parafii z powodu uczestnictwa w rekolekcjach zamkniętych może być budującym przykładem dla całej wspólnoty parafialnej.

Organiści proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w rekolekcjach do Komisji Muzyki Kościelnej pod nr tel. 22 3463160 w poniedziałki w godz. 9-12 lub e-mail: afilaber@mkw.pl do końca lutego br.