Mija termin zgłoszeń na rekolekcje dla organistów archidiecezji warszawskiej

Miejsce: Zalesie Górne, Dom rekolekcyjny
Komisja Muzyki Kościelnej prosi księży proboszczów i rektorów o poinformowanie i zachęcenie swoich organistów

Komisja Muzyki Kościelnej zaprasza wszystkich organistów na rekolekcje, które służą pogłębieniu formacji duchowej, a także liturgicznej. Wspólna modlitwa przyczynia się również do integracji środowiska muzyków kościelnych, posługujących codziennie w różnych ośrodkach duszpasterskich. Zgodnie z Regulaminem Muzyków Kościelnych Archidiecezji Warszawskiej organiści archidiecezji są zobowiązani do uczestnictwa. Przypominają o tym obowiązku również biskupi polscy w opublikowanej w październiku u.br. Instrukcji o muzyce kościelnej (§ 12a).

Rekolekcje odbędą się jak zwykle w I tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 20 do 22 lutego 2018 r. w Domu Rekolekcyjnym w Zalesiu Górnym przy par. św. Huberta (ul. Białej Brzozy 23). Początek we wtorek o godz. 10.30, zakończenie w czwartek ok. godz. 15.00. Koszt uczestnictwa (150 zł) pokrywa parafia. Po zakończeniu rekolekcji omówiona będzie nowa Instrukcja Episkopatu Polski.

Uprzejmie prosimy organistów, o przesłanie e-maila pocztą zwrotną o ewentualnej niemożności uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach. Równocześnie zachęcamy zwłaszcza tych organistów, (którzy nie będą na rekolekcjach w Zalesiu), aby wzięli udział w ogólnopolskiej pielgrzymce muzyków kościelnych na Jasna Górę w sobotę 17 lutego 2018 r. Informacje szczegółowe są umieszczone na stronie internetowej Komisji Muzyki Kościelnej.

Uprzejmie prosimy W. Księży proboszczów i rektorów o poinformowanie i zachęcenie swoich organistów do udziału w rekolekcjach. Ogłoszenie w parafii o nieobecności organisty z powodu uczestnictwa w rekolekcjach zamkniętych może być budującym przykładem dla całej wspólnoty parafialnej.

Organiści proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w rekolekcjach do Komisji Muzyki Kościelnej (tel. 22 3463160 w poniedziałki w godz. 9 – 12 lub e-mail: afilaber@mkw.pl) do 10 lutego 2018 r.