Mija termin zgłoszeń na rekolekcje dla organistów archidiecezji warszawskiej

Miejsce: Zalesie Górne, Dom rekolekcyjny
Komisja Muzyki Kościelnej prosi księży proboszczów i rektorów o poinformowanie i zachęcenie swoich organistów

REKOLEKCJE DLA ORGANISTÓW ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

Komisja Muzyki Kościelnej zaprasza wszystkich organistów na rekolekcje, które służą pogłębieniu formacji duchowej, a także liturgicznej. Wspólna modlitwa przyczynia się również do integracji środowiska muzyków kościelnych, posługujących codziennie w różnych ośrodkach duszpasterskich.

Rekolekcje odbędą się jak zwykle w I tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 12 do 14 marca br. w Domu Rekolekcyjnym w Zalesiu Górnym przy par. św. Huberta (ul. Białej Brzozy 23). Początek we wtorek o godz. 1030, zakończenie w czwartek ok. godz. 1400. Rekolekcje poprowadzi O. dr Ireneusz Wybraniak OSPPE. Koszt uczestnictwa (150 zł) pokrywa parafia. Po zakończeniu rekolekcji omówione będą sprawy bieżące dotyczące muzyki w Kościele.

Organiści są zobowiązani do uczestnictwa w rekolekcjach. Przypominają o tym obowiązku biskupi polscy w Instrukcji o muzyce kościelnej z października 2017 r.

Uprzejmie prosimy organistów, o przesłanie informacji o ewentualnej niemożności uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach. Równocześnie zachęcamy zwłaszcza tych organistów, (którzy nie będą na rekolekcjach w Zalesiu), aby zaplanowali udział w ogólnopolskiej pielgrzymce muzyków kościelnych na Jasna Górę, która odbędzie się w sobotę 9 listopada br. Informacje szczegółowe będą umieszczone jesienią na stronie internetowej Komisji Muzyki Kościelnej.

Uprzejmie prosimy Wielebnych Księży proboszczów i rektorów o poinformowanie i zachęcenie swoich organistów do udziału w rekolekcjach. Ogłoszenie w parafii o nieobecności organisty z powodu uczestnictwa w rekolekcjach zamkniętych może być budującym przykładem dla całej wspólnoty parafialnej.

Organiści proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w rekolekcjach do Komisji Muzyki Kościelnej (tel. 22 346 31 60 w poniedziałki w godz. 9-12 lub e-mail: afilaber@mkw.pl) do końca lutego br.