Papież wyrusza do Kolumbii. Franciszek prosi o modlitwę w intencji pielgrzymki

W Kolumbii papież będzie przebywał w dniach 6-11 września ♦ W przeddzień wyjazdu papież tradycyjnie przyjechał do bazyliki Matki Bożej Większej, by pomodlić się przed obrazem Matki Bożej ♦ Trasę papieskiego lotu zmieniono ze względu na huragan Irma ♦ Wyląduje na lotnisku w Bogocie o 23.30 czasu polskiego

Drodzy przyjaciele, proszę, módlcie się za mnie i za całą Kolumbię, dokąd udaję się w podróż pod znakiem pojednania i pokoju – napisał papież Franciszek na Twitterze. W Kolumbii Papież będzie przebywał w dniach 6-11 września.

 

W przeddzień wyjazdu papież tradycyjnie przyjechał do bazyliki Matki Bożej Większej, by pomodlić się przed obrazem Matki Bożej – Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego). Na ołtarzu Franciszek złożył bukiet kwiatów w barwach narodowych Kolumbii. Przed wyruszeniem w podróż apostolską do Kolumbii Ojciec Święty pozdrowił też dwie rodziny, które straciły swe domy podczas letnich pożarów.

Według szacunków, na trasie przejazdu oraz podczas nabożeństw na wolnym powietrzu papieża powita ogółem 4,5 mln. ludzi. To wydarzenie ma też duże znaczenie gospodarcze dla stolicy.

Jak poinformowało biuro prasowe pałacu prezydenckiego, Franciszek zna Bogotę, gdyż przebywał tam co najmniej czterokrotnie w czasach, gdy był arcybiskupem Buenos Aires, a wcześniej argentyńskim księdzem. Bogota jest także siedzibą Latynoamerykańskiej Rady Biskupów CELAM, z którą spotkanie jest także w programie papieskiej wizyty. Obecnie przewodniczącym CELAM jest arcybiskup Bogoty kard. Ruben Salazar, mający opinię jednego z najbardziej wpływowych ludzi Kościoła Ameryki Łacińskiej.

KAI

Zapisz