Wiadomości: Watykan

Franciszek: Modlitwa nie jest magiczną różdżką

Musimy być odważni, gdy Pana o coś prosimy, ale modlitwa nie jest magiczną różdżką, która działa natychmiast gdy o coś poprosimy – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Franciszek o aborcji: To jak wynająć płatnego zabójcę

Czy słuszne jest eliminowanie życia ludzkiego, by rozwiązać jakiś problem? To jakby wynająć płatnego zabójcę – mówił Franciszek do 27 tys. osób, zgromadzonych na Placu św. Piotra podczas środowej audiencji generalnej 10 października. Jego katecheza dotyczyła piątego przykazania.

Zakończył się I etap Synodu

Pierwszy etap Synodu dobiegł końca. Był poświęcony na dyskusję nad pierwszą częścią dokumentu roboczego, mówiącego o wsłuchiwaniu się w młodzież, poznawaniu jej realnej sytuacji.

Jak Marta i Maria uczą nas chrześcijańskiego życia

Jest wielu chrześcijan, którzy są w niedzielę na Mszy św., ale potem są zawsze zajęci, stają się wyznawcami religii zwanej zapracowaniem. Czynią dobro, ale nie dobro chrześcijańskie, brakuje im kontemplacji – to słowa Franciszka z dzisiejszej porannej homilii w Domu św. Marty,

Abp Gądecki o trzynastu relacjach z grup językowych i ich postulatach

Kolejny dzień Synodu Biskupów o młodzieży upłynął pod hasłem podsumowań obrad w grupach językowych. Relacjonujący go abp Stanisław Gądecki zwraca uwagę, że zależnie od reprezentowanych kontynentów spojrzenia na problemy młodzieży były różne.

Synod Biskupów: „Każdy młody człowiek ma coś do ofiarowania”

Obrady synodalne trwają. Poniedziałek 8 października był w całości poświęcony pracy w grupach językowych.

Abp Scicluna: Problem skandali jest na Synodzie obecny, ale nie najważniejszy

– Praktycznie we wszystkich małych grupach była mowa o skandalu nadużyć. A to oznacza, że również w dokumencie końcowym problem ten będzie musiał zostać potraktowany obszernie i bardzo poważnie – powiedział na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami maltański abp Charles Scicluna.

Franciszek: Bądźmy otwarci na Boże niespodzianki

Bycie chrześcijaninem oznacza gotowość do służenia potrzebującym, więc bądźmy otwarci na Boże niespodzianki – mówił dziś rano papież Franciszek podczas Mszy św. w Domu św. Marty.

Papież o odpowiedzi Kościoła na kryzys małżeństw

– W obliczu tak powszechnego kryzysu małżeństw Kościół, naśladując działanie samego Boga ma nie tyle potępiać, ile poprzez miłosierdzie i przebaczenie doprowadzić do Boga serca zranione i zagubione – powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Papież i uczestnicy Synodu Biskupów spotkali się z młodzieżą

Kilka tysięcy młodych ludzi zgromadziło się 6 października w Auli Pawła VI w Watykanie na spotkaniu z papieżem Franciszkiem i innymi uczestnikami XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Świadectwa młodzieży przeplatane były występami wokalnymi i tanecznymi oraz krótkimi filmami.