Wiadomości: Świat

Filipiny: zakończył się 51. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny

Emisją wideo z przesłaniem Franciszka zakończył się 51. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Cebu na Filipinach.

Kustosz franciszkanów w Ziemi Świętej odchodzi ze stanowiska

Przełożony franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej, prawie 50-letni o. Pierbattista Pizzaballa odchodzi z funkcji pełnionej przez dwie kadencje. Swoje doświadczenia podsumował w rozmowie z włoskim tygodnikiem katolickim „Famiglia Cristiana”.

Filipiny: kard. Tagle wzywa do położenia kresu kulturze odrzucenia

Z ostrą krytyką tzw. „kultury odrzucenia” wystąpił metropolita Manili kard. Luis A. Tagle na 51. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym (MKE), który w dniach 24-31 stycznia odbywa się w Cebu na Filipinach.

Jubileusz Miłosierdzia: Drzwi Święte otwarto także tam, gdzie toczą się wojny

Drzwi Święte – jeden z zewnętrznych symboli każdego roku świętego – otwarto nie tylko w bazylikach papieskich w Rzymie, ale również w katedrach i wielu większych świątyniach katolickich na całym świecie.

Franciszek w Republice Środkowoafrykańskiej

Spotkanie z przedstawicielami władz oraz korpusem dyplomatycznym w pałacu prezydenckim, wizyta w obozie dla uchodźców, spotkanie ze wspólnotami ewangelikalnymi, otwarcie pierwszych Drzwi Świętych Jubileuszu Miłosierdzia, Msza św. z udziałem kapłanów, zakonników, zakonnic, katechetów i …

Franciszek w Republice Środkowoafrykańskiej – dzień 1

Spotkanie z przedstawicielami władz i korpusem dyplomatycznym w pałacu prezydenckim, wizyta w obozie dla uchodźców, spotkanie z protestantami w siedzibie Wydziału Teologii Ewangelickiej, otwarcie pierwszych Drzwi Świętych Jubileuszu Miłosierdzia, Msza św. z udziałem kapłanów, zakonników, zakonnic, katechetów i młodzieży w katedrze i spowiedź kilku młodych oraz czuwanie modlitewne na błoniach przed katedrą w Bangi złożyły się na pierwszy dzień wizyty Franciszka w Republice Środkowoafrykańskiej 29 listopada.

Papież rozpoczął wizytę w Ugandzie

Spotkania z prezydentem i władzami politycznymi Ugandy oraz z tamtejszymi nauczycielami i katechetami złożyły się na pierwszy dzień pobytu Franciszka w Ugandzie 27 listopada.

Franciszek w Kenii o „mądrości dzielnic ubogich” i nowych formach kolonializmu

O wypływającej z wartości ewangelicznych mądrości dzielnic ubogich, niesprawiedliwości marginalizacji miejskiej, braku dostępu do infrastruktury i podstawowych usług, obojętności i wrogości i nowych formach kolonializmu, który twierdzi, że kraje afrykańskie są elementami mechanizmu, trybami wielkiej machiny – mówił Franciszek podczas wizyty w parafii św. Józefa Robotnika w ubogiej dzielnicy Kangemi w Nairobi.

Franciszek odprawił pierwszą Mszę św. w Afryce

Niech Bóg pobłogosławi wszystkich mieszkańców Kenii swoim pokojem – powiedział Franciszek podczas Mszy św. na kampusie uniwersyteckim w Nairobi.

Franciszek w Kenii: Święte imię Boga nie może być usprawiedliwianiem nienawiści i przemocy

Jakże ważne, abyśmy byli rozpoznawani jako prorocy pokoju, pokój czyniący, którzy zachęcają innych do życia w pokoju, zgodzie i wzajemnym szacunku! Niech Wszechmogący poruszy serca tych, którzy dopuszczają się tej przemocy” – powiedział Franciszek podczas spotkania międzyreligijnego i ekumenicznego w nuncjaturze apostolskiej w Nairobi.