Wiadomości: Świat

Szokujące postulaty Prymasa Belgii

Prymas Belgii kard. De Kesel chce ceremonii religijnej dla związków jednopłciowych i poszanowania dla sposobu, w jaki osoby LGBT przeżywają swoją seksualność. Prymas sąsiedniej Holandii zastanawia się, czy w Kościele nie nastał czas apostazji.

Światowa Rada Kościołów odwiedziła Koreę Północną

Wizyta ta odbyła się zaledwie kilka dni po historycznych wydarzeniach między-koreańskiego szczytu w Panmundżom, 27 kwietnia, podczas którego prezydent Korei Południowej, Pan Moon Jae-in i dyktator KRLD Kim Dzong Un podpisali Deklarację Panmundżom na rzecz pokoju, dobrobytu i zjednoczenia Półwyspu Koreańskiego. Delegacja Światowej Rady Kościołów zapewniła o swej woli wsparcia tych działań.

12 maja licytacja lamborghini Franciszka

Już 12 maja należące do papieża Franciszka nowe Lamborghini Huracán będzie licytowane w znanym domu aukcyjnym Sotheby’s, a szacowana kwota sprzedaży przekracza 300 tys. dolarów. Całość dochodu z aukcji papież przekazuje na cele charytatywne, w tym m.in. nękanym przez ISIS chrześcijanom w Iraku.

Relikwia znaleziona na śmietniku w Londynie

Londyńska firma oczyszczająca miasto znalazła w jednym z opróżnianych przez siebie pojemników ze śmieciami opieczętowaną woskiem walizkę z kością i inskrypcją, że należała ona do św. Klemensa Rzymskiego – donosi agencja CNA.

Co najmniej 9 ofiar ataku na kościół w RŚA

Około dwudziestu osób, w tym kapłan zostało zabitych, a dziesiątki rannych w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej Bangi gdy niezidentyfikowani bandyci zaatakowali kościół – poinformował Głos Ameryki.

Węgry mają nowego błogosławionego – ofiarę komunizmu

Węgierski ksiądz Janos Brenner, zamordowany w wieku 26 lat przez reżim komunistyczny został 1 maja ogłoszony błogosławionym. Uroczystość odbyła się przed katedrą w Szombathely na Węgrzech.

Brytyjscy katolicy odmawiali Różaniec na Wybrzeżu

Kilkadziesiąt tysięcy katolików w Wielkiej Brytanii wzięło wczoraj udział w „Różańcu na Wybrzeżu”. Akcja ta wzorowała się na polskim „Różańcu do granic” a w modlitwie pamiętano szczególnie o Alfim Evansie i jego rodzicach.

Anthony Hopkins zagra Benedykta XVI w serialu Netflixa

Streamingowy serwis Netflix produkuje serial „The Pope”, w którym w rolę papieża Benedykta XVI wcieli się Anthony Hopkins. Zdjęcia rozpoczęły się w listopadzie w Argentynie, ale data premiery jeszcze nie jest znana.

Rodzice w Wielkiej Brytanii chcą „Prawa Alfiego”

W Wielkiej Brytanii już trwa dyskusja nad koniecznością zmiany prawa w sprawach takich jak Alfiego Evansa czy Charliego Garda. Obaj chłopcy zmarli w wyniku nieuleczalnych chorób mózgu, ale ich rodzice nie mieli wiele do powiedzenia w konfliktach z lekarzami. Konkretne propozycje prawa pod nazwą „Prawo Alfiego” mają już rodzice Charliego, który zmarł w 2017 r.

W Bawarii trwa dyskusja o krzyżach w urzędach

W Niemczech nie ustaje debata wokół postanowienia o zawieszeniu krzyży widocznych miejscach w gmachach państwowych Bawarii. Większości katolików i protestantów nie podoba się pomysł zmuszania do tego urzędników, zaś biskup z Monachium przypomniał politykom, że „krzyż to nie logo kampanii wyborczej”.