Wiadomości: Świat

Krakowscy lekarze wyjadą z misją medyczną na Madagaskar

Grupa krakowskich lekarzy wyjedzie 20 października na Madagaskar, do prowincji Antsirabe, by tam przez dwa tygodnie charytatywnie leczyć lokalną ludność. Wyjazd lekarzy finansuje Polska Fundacja dla Afryki, która chciałaby w tym regionie rozbudować szpital.

Przywódca Korei Północnej zaprosił papieża do Pjongjangu

Przywódca północnokoreański, Kim Dzong Un zaprosił Ojca Świętego do Pjongjangu – poinformowało w Seulu biuro prezydenta Korei Południowej. Właśnie prezydent Południa ma przekazać Franciszkowi zaproszenie od Kim Dzong Una.

Nowa książka Franciszka o „Maryi, normalnej Dziewczynie”

Wyobrażam Ją sobie jako normalną, współczesną dziewczynę, otwartą na małżeństwo, na założenie rodziny – takie wyznanie papieża Franciszka o Matce Jezusa możemy przeczytać w książce „Ave Maria”, która właśnie ukazała się we Włoszech.

Młodzi zadają pytania ojcom synodalnym

Podczas spotkania młodzieży z papieżem, zorganizowanego 6 października w Auli Pawła VI, w ramach trwającego Synodu Biskupów, młodzi ludzie przekazali na ręce ojca świętego pytania od swojego pokolenia i poprosili aby papież i ojcowie synodalni przygotowali odpowiedzi na w ramach obrad synodalnych.

Młodzi w Kościele prześladowanym – świadectwo bp. Kusego

O doświadczeniach młodych ludzi w krajach biednych i trawionych wojnami opowiada na Synodzie wywodzący się z Polski bp Tadeusz Kusy, pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej.

Franciszek przekazał 100 tys. dolarów na pomoc dla Indonezji

Ojciec Święty przekazał 100 tys. dolarów na pomoc dla osób poszkodowanych na skutek gwałtownych trzęsień ziemi i tsunami w Indonezji – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

100 tys. dla ofiar tsunami w Indonezji od Caritas Polska

Liczba ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Indonezji przekroczyła już 1200 osób. Caritas Polska jako jedna z pierwszych organizacji ruszyła na pomoc, przekazując natychmiast kwotę 100 tys. złotych.

Caritas Polska jako jedna z pierwszych pomaga ofiarom Tsunami

Skala katastrofy spowodowała, że indonezyjskie władze zwróciły się o pomoc do innych państw, same nie będąc w stanie sprostać tragicznym skutkom tsunami. Caritas Polska jako jedna z pierwszych organizacji ruszyła na pomoc.

Katolickie szpitale w Syrii pomagają ofiarom wojny

Już ponad 10 tys. osób skorzystało z akcji „Otwarte Szpitale” w Syrii. Jest to zainicjowany przed rokiem program darmowej opieki zdrowotnej dla ofiar wojny w trzech katolickich szpitalach w tym kraju: dwóch w Damaszku i jednym w Aleppo. Pomysłodawcą jest nuncjusz apostolski kard. Mario Zenari.

Zmarł autor „Niewygodnych Ewangelii”

We wtorek 25 września w wieku 86 lat zmarł w Lugano w Szwajcarii ks. Alessandro Pronzato. Był autorem 135 książek poświęconych tematyce religijnej, z których najsłynniejsza to „Niewygodne Ewangelie”.