Wiadomości: Polska

Polski misjonarz z Portoryko został zamordowany

Raporty kryminalistyczne policji potwierdziły, że polski misjonarz, ks. Stanisław Szczepanik zmarły 16 sierpnia w trzecim co do wielkości mieście Portoryko – Ponce, padł ofiarą brutalnego morderstwa, a nie nieszczęśliwego wypadku na rowerze – informuje portal il sismografo.

Dziś „Polska pod Krzyżem” – wielkie wydarzenie ewangelizacyjne

Nawet 100 tys. uczestników spodziewają się organizatorzy akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem”, które rozpocznie się przed południem na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. To zaproszenie wszystkich Polaków do osobistego nawrócenia i powrotu do Pana Boga – mówi KAI Maciej Bodasiński z fundacji Solo Dios Basta.

Sanktuarium w Łagiewnikach dołącza do „Polski pod Krzyżem”

Tajemnica Krzyża jest nierozerwalnie związana z tajemnicą Miłosierdzia, dlatego sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach włącza się w akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem” – mówi kustosz sanktuarium ks. Zbigniew Bielas i zaprasza tych, którzy nie mogą pojechać do Włocławka na uroczystości do Łagiewnik.

Dominikanie budują na Lednicy stały dom zakonny

Przy ośrodku duszpasterskim na Polach Lednickich powstaje dom zakonny ojców dominikanów. Zamieszka w nim na stałe pięciu braci, którzy obejmą ośrodek stałą duchowa opieką. – Na razie będzie to dom filialny klasztoru poznańskiego – informuje o. Wojciech Surówka OP, przełożony domu.

„Mam być dowodem na istnienie Boga” Książka kard. Krajewskiego

To, co robi kard. Konrad Krajewski nie powinno być uznawane za fenomen w Kościele, ale za normalkę – uważa s. Małgorzata Chmielewska. Wzięła ona udział w prezentacji pierwszej w historii książki autorstwa jałmużnika papieskiego, skonstruowanej z różnych jego homilii, konferencji czy przemówień. Wydawnictwo nosi tytuł „Zapach Boga” i 18 września trafi do księgarń.

Tysiące zgłoszeń na „Polskę pod Krzyżem”

Ponad 34 tys. osób do tej chwili zarejestrowało się na udział w wydarzeniu „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września na lotnisku we Włocławku, gdzie kilkadziesiąt lat wcześniej Mszę św. odprawiał Jan Paweł II. Setki osób zgłosiło się również do modlitwy i postu w intencji dobrych owoców tego spotkania.

Nowi duszpasterze na Lednicy

Wspólnota Lednica 2000, organizująca co roku spotkanie modlitewne na polach lednickich ma nowych duszpasterzy. Ojcu Wojciechowi Prusowi będą teraz pomagać o. Wojciech Surówka OP oraz brat Jarosław Kruś OP.

Tysiące pątników w Gietrzwałdzie. 142. rocznica objawień Matki Bożej

Dziś w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbyły się uroczystości 142. rocznicy objawień Matki Bożej połączone z dożynkami archidiecezjalnymi. Mimo padającego deszczu tysiące pątników przybyło do Gietrzwałdu, by wziąć udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej.

100 tys. wiernych na Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Ponad 100 tys. wiernych uczestniczy dziś 8 września w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród pielgrzymów modli się również prezydent RP Andrzej Duda, zaś Eucharystii przewodniczy biskup miejsca abp Marek Jędraszewski.

Lednica Seniora w deszczu, ale z ciepłem w sercach i uśmiechem na ustach

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września na Polach Lednickich k. Gniezna modlili się ludzie młodzi duchem i bogaci doświadczeniem. Było to już szesnaste spotkanie w ramach Lednicy Seniora. Podobnie jak w czerwcu wydarzenie odbyło się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.