Wiadomości: Polska

Redakcja Programów Katolickich TVP SA ma nowego szefa

Ks. Maciej Makuła, 38-letni salezjanin, objął już oficjalnie kierowanie Redakcją Programów Katolickich Telewizji Polskiej.

Zmarł kard. Franciszek Macharski

W wieku 89 lat 2 sierpnia rano zmarł kard. Franciszek Macharski, emerytowany metropolita krakowski, bliski współpracownik Jana Pawła II. Po wyborze kard. Karola Wojtyły na papieża został metropolitą krakowskim. Archidiecezją krakowską kierował przez niemal 27 lat.

Papieska homilia na Jasnej Górze

Bóg, który zbawia człowieka jest „mały, bliski i konkretny”- powiedział papież Franciszek w kazaniu wygłoszonym w czasie Mszy świętej odprawionej dziś na Jasnej Górze. Ojciec Święty przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce.

Rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce

Ojciec Święty Franciszek przybywa dziś do Polski. Publikujemy program pobytu papieża w naszym kraju.

Kraków: dziś wieczorem ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży

Mszą św. na krakowskich Błoniach z udziałem kilkuset tysięcy wiernych z całego świata rozpoczną Światowe Dni Młodzieży. Liturgii przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

ŚDM: organizatorzy podsumowali Dni w Diecezjach

Ponad 130 tys. z 134 krajów wzięło udział w Dniach w Diecezjach poprzedzających wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży. W poniedziałek w Krakowie dokonano oceny minionego tygodnia.

Ponad 300 biskupów ma głosić katechezy w czasie ŚDM

309 biskupów z całego świata ma głosić katechezy w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przyjadą oni z ponad 60 krajów ze wszystkich kontynentów. Najliczniejsi wśród nich są biskupi polscy – 60. Z Włoch …

1,7 mln zł z akcji „Bilet dla Brata”

Zakończyła się zbiórka w ramach akcji „Bilet dla Brata”. Polska młodzież zbierała fundusze dla swoich rówieśników z 10 krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia, by ci mogli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016. Jak …

Kondolencje Przewodniczącego KEP po zamachu w Nicei

Kościół katolicki w Polsce solidaryzuje się w proteście przeciwko tak barbarzyńskiemu aktowi terroru, który powinien być stanowczo potępiony przez wspólnotę międzynarodową – napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście kondolencyjnym, który otrzymali Ambasador …

O. Spadaro w Warszawie: Franciszek „wielkim komunikatorem”

„Wielkim komunikatorem” nazwał Franciszka o. Antonio Spadaro SJ, podkreślając, że dla papieża nie istnieje masa ludzi lecz pojedyncze osoby.