Wiadomości: Polska

Maciej Musiał: starałem się spojrzeć na drogę krzyżową przez pryzmat swojego serca

„Zrozumiałem, że wystarczy spojrzeć na drogę krzyżową przez pryzmat swojego serca, wrażliwości i doświadczeń. To starałem się zrobić” – powiedział KAI Maciej Musiał, który w tym roku napisał i odczyta rozważania podczas wielkopiątkowej warszawskiej Drogi Krzyżowej. Uczestnicy nabożeństwa wyruszą o 20:00 spod kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu i przejdą ulicami miasta.

Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wielki Piątek to pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, o której odprawianie Pan Jezus prosił św. Faustynę. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie uroczyste rozpoczęcie nowenny nastąpi po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia, to znaczy po godz. 15.00.

Polscy biskupi do księży: świadectwo życia to przekonujący sposób głoszenia Ewangelii

Drodzy Bracia, gdy będzie nam ciężko przyjąć oskarżenia wypowiadane pod adresem całego Kościoła i wszystkich kapłanów, przypomnijmy sobie, że tego typu osąd jest wpisany w bycie naśladowcą Chrystusa i może nam pomóc w oczyszczeniu i wydoskonaleniu miłości pasterskiej – napisali polscy biskupi w liście do kapłanów na Wielki Czwartek. List nosi tytuł „Podejmować misję w mocy Bożego Ducha”.

Maciej Musiał autorem rozważań do Drogi Krzyżowej w Warszawie

Tegoroczne rozważania do Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie napisał 24-letni aktor Maciej Musiał. Jego refleksje będą dotyczyły drogi młodego człowieka przez życie, z powstawaniem z upadków, pytaniami o autorytety, o relacje międzyludzkie.

Matka Boża Jasnogórska ma nową suknię i korony

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej został udekorowany nową „sukienką”: perłowa została zastąpiona tzw. sukienką Tysiąclecia, nałożoną na obraz podczas obchodów rocznicy tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 r.

„Noc Konfesjonałów” w tym roku w 37 diecezjach

W 37 diecezjach w całej Polsce rozpocznie się tegoroczna, już dziesiąta edycja akcji „Noc Konfesjonałów”. Jej celem jest stworzenie możliwości wyspowiadania się dla osób, które z powodu braku czasu lub zwykłego lenistwa zaniedbały w Wielkim Poście tę praktykę.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe w polskich kościołach

W związku z pożarem katedry Notre-Dame archidiecezje warszawska i krakowska przedstawiły informacje o zabezpieczeniach pożarowych zabytkowych kościołów

Rekordowa EDK 2019. Na szlaki wyruszyło 95 tys. ludzi

Aż 95 tys. osób przeszło w tym roku Ekstremalną Drogę Krzyżową na łącznie 986 trasach. – To fenomen dzisiejszych czasów – mówi ks. Jarosław Raczak, rzecznik EDK.

W Poznaniu po raz pierwszy obchodzono Święto Chrztu Polski

Dla upamiętnienia przełomowego momentu w dziejach naszej Ojczyzny po raz pierwszy czcimy dzisiaj rocznicę chrztu Polski – mówił w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki. Święto Chrztu Polski zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w lutym tego roku.

Jesteście młodością Kościoła! Diecezjalny Dzień Młodzieży w Warszawie

Cztery i pół tysiąca młodych wzięło udział w sobotę w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. – Jesteście młodością Kościoła! – powiedział kard. Kazimierz Nycz.