Aż 1,2 mln osób w całej Polsce uczestniczyło w Orszakach Trzech Króli. W największym – w Warszawie przeszło 80 tys. ludzi

Organizatorzy poinformowali, że 6 stycznia w Orszakach Trzech Króli w 644 miejscowościach w Polsce uczestniczyło aż 1,2 mln osób • "Powiedzieć, że to sukces, to za mało! Dziękujemy wszystkim" - napisali organizatorzy

Aż 1,2 mln osób uczestniczyło w sobotę w organizowanych w 644 miejscowościach w Polsce Orszakach Trzech Króli – informują organizatorzy ogólnopolskiej akcji. Orszaki zorganizowane zostały także w kilkunastu miastach za granicą.

„Orszak Trzech Króli przeszedł wczoraj ulicami 644 miejscowości w Polsce. W całej Polsce uczestniczyło 1,2 mln osób! Powiedzieć sukces, to za mało! Dziękujemy wszystkim organizatorom lokalnych Orszaków i uczestnikom! Bóg jest dla wszystkich!” – napisali organizatorzy w jednym z serwisów społecznościowych.

Z kolei w największym orszaku w kraju, który odbył się w Warszawie, wzięło udział 80 tys. osób.

Tegorocznemu 10. Orszakowi Trzech Króli towarzyszyła kwesta pod hasłem „Mędrcy dla Wschodu”. Dochód zasili placówki edukacyjne na Ukrainie i na Litwie a także placówkę niosącą pomoc młodzieży ze Wschodu przebywającej na terenie Polski.

Idea Orszaków Trzech Króli wyrosła z jasełek przygotowywanych wspólnie przez uczniów i rodziców warszawskiej szkoły dla chłopców „Żagle”, prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”.

Każdego roku przybywa ok. 100 nowych orszaków w Polsce, a od kilku lat organizowane są one także przez środowiska polonijne i polskich misjonarzy zagranicą. Uczestników ulicznych jasełek pozdrawia także papież podczas południowej modlitwy Anioł Pański.

KAI